Şanlıurfa İl Başkanlığımızdan yerel TV’lere ziyaret

Şanlıurfa İl Başkanlığımızdan bir heyet, ilde yayın yapan TV kanallarını ziyaret etti.

Şanlıurfa’da yayın yapan Edessa TV, Güneydoğu TV, Duru TV ve Kanal Urfa TV’yi ziyaret eden Şanlıurfa İl Başkanımız Lokman Yalçın ve beraberindeki heyet, yerel basın olarak TV’lerin yaşadıkları sorun ve sıkıntıları dinledi, görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarete Şanlıurfa İl Başkanımız Lokman Yalçın’ın yanı sıra, Eyyübiye İlçe Başkanımız Ahmet İdem, Haliliye İlçe Başkanımız Ali Durmaz ve Karaköprü İlçe Başkanımız Faruk Polat katıldı.

Yapılan ziyaretler sonrası değerlendirmede bulunan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, yerel basının ama özellikle de TV’lerin sorunları ve talepleri ile ilgili olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

“Çok kazanandan az, az kazanandan çok alınıyor”

Şanlıurfa’da yayın yapan yerel TV’lerin kendilerine yansıyan birçok sorunu olduğunu ve bu sıkıntıların giderilmesi için yetkililerin daha hassas davranması gerektiğini belirten Yalçın,  “TV kanallarının ciddi bir gideri var. Diğer ulusal kanallarla aynı ödemeleri yapıyorlar. Gelirleri ulusal kanallara göre çok daha düşük olan yerel TV’lerin uydu frekansı için ödedikleri ücretin ulusal kanallarla aynı oranda olmasını biz haksızlık olarak görüyoruz. Bu durum çok kazanandan az, az kazanandan çok almak demektir.” ifadelerini kullandı.  

“HÜDA PAR olarak basını önemsiyoruz”

TV’lerin yaşadıkları sıkıntılara üzüldüklerini beliren Yalçın, Şanlıurfa’da yayın yapan yerel TV kanallarının kapanmamak için mücadele ettiğini söyledi. Yalçın sözlerine şöyle devam etti:

“Yerel TV’lerimizin 4’ü de aynı sıkıntıları yaşıyor. Hepsi de aynı sorundan mustaripler.  Bu konuda yetkililere sorumluluklar düşüyor. Bu TV kanalları hepimizin kanallarıdır. Memleketimizin sorunlarını bu kanallar vesilesiyle duyurabiliyoruz. Bu kurumlarımızın ayakta kalması gerektiğini düşünüyoruz. Basını bu anlamda çok önemsiyoruz. Gerek milletvekillerimiz, gerek belediye başkanlarımız gerekse de yetki merciinde olan herkese sesleniyoruz. Şanlıurfa’ya mal olmuş bu kurumlara sahip çıkalım.”

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI