Yolun tek şerit olması esnafı mağdur ediyor

Birecik İlçe Başkanlığımızdan bir heyet, ilçe esnaflarını ziyaret ederek esnafın sıkıntılarını dinledi.

/ TEŞKİLAT HABERLERİ / Küçült | Büyüt

Birecik İlçe Başkanımız Murat Çimender ve beraberindeki heyet, Meydan Mahallesi Hastane Caddesi esnafını ziyaret etti.

Ziyaretlerinden dolayı heyetimize teşekkür eden cadde esnafı, işlerinin son zamanlarda iyice durgunlaştığını ve özellikle dükkanlarının üzerinde bulunduğu yolun tek yönlü olmasından kaynaklanan bir sıkıntılarının da olduğunu dile getirdiler.

Yolun tek yönlü olmasından sonra işlerinin daha da kötüleştiğinin altını çizen esnaf,  işlerin durma noktasına geldiğini dile getirdi.

Trafiği rahatlatmak adına yolun tek yönlü olarak çevrilmesinin çözüm olmadığını söyleyen esnaf, mağdur edilmemeleri için başka alternatiflerin de dikkate alınması gerektiğini söylediler.

Yaptığı ziyaretler sonrası bir değerlendirmede bulunan Birecik İlçe Başkanımız Murat Çimender, Birecik’in en işlek Caddesi olan Hastane Caddesi esnafının sıkıntılarına kulak verilmesi çağrısında bulundu.

Çimender, “Yolun tek yönlü olması esnafa maddi anlamda zarar veriyor. Bu yol güzergâhında yaklaşık olarak 20 köy mevcut ve köylüler yolun tek yönlü olarak dönüştürülmesinden dolayı artık buraya gelemiyormuş.  Bu da esnafa maddi anlamda zarar veriyor. Esnafın bir diğer sorunu ise, şehir içi dolmuşların bu Caddeyi değil de daha sakin olan arka caddeyi kullanmaları halkı zor durumda bırakıyor olmasıdır. Aileler, yaşlı ve genç bayanlar bu durumdan oldukça şikâyetçi. Biz bu konuda da yerel yöneticilerin daha makul çözümler üretebileceklerini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI