“HÜDA PAR’ın döneminde darbe kanunları olmayacak”

Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, partimizin döneminde mevcut darbe kanunlarının insanların hayatında bir daha olmayacak şekilde kaldırılacağını söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

24 Haziran’da yapılacak 27’nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren partimiz, Gaziantep’te farklı semt ve mahallelerde seçim irtibat bürolarını açmaya devam ediyor. Bu kapsamda Şahinbey İlçesi Güzelvadi Mahallesindeki seçim irtibat büromuz salâvatlar eşliğinde büyük bir coşku ile açıldı.

Seçim irtibat büromuzun açılışında konuşan Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, Türkiye’nin şu anda darbe kanunları ile yönetildiğini, bu kanunların Müslüman halkın dokusuyla ve zihin kodlarıyla uyuşmadığını belirterek, halkın bu kanunlarla yönetilemeyeceğini söyledi.

Şahinbey ilçesi Perlikaya Ocaklar Mahallesi’ndeki seçim irtibat büromuzun açılışına İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, ilçe başkanlarımız, Gaziantep milletvekili adaylarımız Kadir Üstündağ, Mustafa Kılıç, Abdulkadir Çiçek ve çok sayıda partilimiz ile vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, seçim irtibat büromuzun açılışına katılan partililerimize ve halka hitaben yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Partimizin hedefinin ve davasının çok büyük olduğu için İslam âleminde yaşananları kendisine dert edindiğini belirten Erat, İslam âleminin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, şunları söyledi:

“İslam'da sınıf yoktur. İslam'da kavmiyetçilik ve mezhepçilik yoktur. Dikkat edin! Mekke'nin Fethinde Peygamber Efendimiz (Aleyhisselam) Hazreti Bilal'i (RA) Kâbe’nin üzerine çıkartarak ona ezan okutturuyor. Onu bilinçli bir şekilde yapıyor. O sınıfları altüst etmek için bunu yapıyor. Fakat bugün İslam âlemi darmadağın bir haldedir. Maalesef milliyetçilik ve kavmiyetçilik ayyuka çıkmış, mezhepçilik çok ön plana çıkmış, İslam beldeleri işgal altında ve ifsat edilmiş durumdadır.”

“Türkiye’de kavmiyetçilik ve milliyetçilik sorunu var”

Erat, İslam coğrafyalarında mezhepçilik sorunu olduğu gibi Türkiye’de de kavmiyetçilik ve milliyetçilik sorunu olduğunu belirterek, “Peki, biz özümüze nasıl döneceğiz? O tarihte olduğu gibi görkemli günlerimize tekrar nasıl dönebiliriz? Buyurun hep beraber partilerin seçim beyannamelerine bakalım. Acaba bunlarla gitmek mümkün mü? Bir de HÜDA PAR’ın açıkladığı seçim beyannamesini şöyle bir inceleyin. O farkı çok açık bir şekilde mutlaka göreceksiniz. Özellikle bizim ülkemizde Allah’a (Celle Celaluhu) hamdolsun mezhepçilik kavgası yok. Fakat kavmiyetçilik, milliyetçilik sorunu var. Milliyetçi söylemler, duygular maalesef ülkemizde ayyuka çıkmış ve 40 yıldan beri yaklaşık 80 bin insan hayatını kaybetmiş ve kaybetmeye devam ediyor.” dedi.

“HÜDA PAR’ın döneminde bu darbe kanunları kaldırılacaktır”

Partimizin döneminde halkın inancına aykırı hiçbir kanunun çıkarılmayacağını vurgulayan Erat, “Bunu söyleyen tek parti HÜDA PAR’dır. Yani halkının inancıyla barışık, ötekileştirmeyen ve bütün kavimleri, mezhepleri, kültürleri kucaklayan bir sistem bize lazımdır. Fakat şu an yönetildiğimiz sistem darbe ürünü bir sistemdir. 1960-1982 yılının darbe kanunlarıdır. Ama Allah'ın (Celle Celaluhu) izni ile HÜDA PAR’ın döneminde bu darbe kanunları kaldırılacaktır ve bu kanunlarla kesinlikle halkımız yönetilemez. Çünkü bu sistem halkımızın dokusuyla uyuşmuyor. Bu kanunlar halkımızın zihin kodlarıyla uyuşmuyor. Çünkü bu halkın yüzde 99’u Müslüman'dır.” ifadelerini kullandı.

“Bütün sorunlarımızı Kur’an-ı Kerim ile çözeceğiz”

“Eğer biz Kur’an-ı Kerim'i baz alırsak bütün sorunlarımızı çözebiliriz” diyen Erat, son olarak şunları dile getirdi:

“Öyleyse biz özümüze dönmek için ne yapmalıyız? Avrupa birliği ne diyor, Amerika, israil ne der… ona bakmayız. Peki, neye bakacağız? İşte yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e bakacağız. İşte ülkemizin sorunlarının çözümü buradadır. İslam coğrafyalarının çözümü buradadır ve bütün sorunlarımızı Kur’an-ı Kerim ile çözebiliriz. Eğer biz Kuran'ı Kerim'i baz alırsak bütün sorunlarımızı çözebiliriz. Bizim ölçümüz Kur’an-ı Kerim'dir. Ülkemizde bunu söyleyen tek partiyiz. Daha sonra tarihte olduğu gibi tekrar kardeş olacağız, o şanlı günleri yaşacağız, o şanlı tarihi yaşayacağız, o görkemli günleri yaşayacağız.”

Konuşmanın ardından Erat ve milletvekili adaylarımız salâvat ve tekbirler eşliğinde kurdeleyi keserek seçim irtibat büromuzun açılışını yaptı.

Açılışın ardından seçim bürosunda tebrikler kabul edildi.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI