“Birleştirici ve bütünleştirici bir dil kullanmalıyız”

İstanbul Milletvekili Adayımız Elibüyük, kutuplaştırıcı dilden uzaklaşıp birleştirici ve bütünleştirici bir dile geçilmesi gerektiğini söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

İstanbul Milletvekili adaylarımız seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

İstanbul Milletvekili adaylarımız Erdal Elibüyük, Recai Yurdan, Abdullah Aslan, Ramazan Ensar, Hasan Ekinci ve Murat Karınçu’dan oluşan bir heyetimiz Fatih ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Mercan, Beyazıt ve Kapalı Çarşı esnafını ziyaret eden milletvekili adayımız heyeti esnaf tarafından sıcak karşılandı. Esnafla muhabbet eden heyetimiz destek talebinde bulundu.

Esnaf ziyaretinin ardından milletvekili adaylarımız, Araştırmacı İbrahim Danacılar’ın daveti üzerine geleneksel Ramazan Dostluk İftarı programına katıldı.

İftar programında konuşan İstanbul Milletvekili Adayımız Erdal Elibüyük, kutuplaştırıcı dilden uzaklaşıp birleştirici ve bütünleştirici bir dile geçilmesi gerektiğini söyledi.

“15 Temmuz ruhuna sahip çıkarsak birlik ve beraberliği sağlarız”

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Elibüyük, “Gerek ülkemizin içerisinde bulunduğu sorunlar gerekse de gönül coğrafyamızın yanı başında devam eden savaşlar ciddi anlamda bizleri rahatsız etmektedir. Sorunları tespit etmede çok fazla sıkıntımız yok. Sokaktaki çocuğa da sorsanız, genel anlamda ümmetin içerisinde bulunduğu sorunlara dair mutlaka tespitleri, teşhisleri vardır. Yalnız bunu çözme noktasında hakikaten ümmetin bütün parçaları gereken hassasiyeti göstermesi lazım. Seçim sathı mahalline girdiğimiz bu süreç içerisinde siyasetçilerimizin, ülkenin idaresinde söz sahibi olan bütün yöneticilerimizin ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dilden uzaklaşıp birleştirici, bütünleştirici bir dile geçmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için biz, Türkiye için şu çağrıyı yapıyoruz: Çanakkale ruhuna, 15 Temmuz ruhuna sahip çıkarsak Allah’ın izniyle biz içerde birlik ve beraberliği sağlarız.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından kendisine plaket takdim edilen Elibüyük, iftar programının ardından siyasi partilerin Bağcılar’da bulunan seçim stantlarını ziyaret etti.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI