"HÜDA PAR’ın döneminde faiz olmayacak"

Gaziantep İl Başkanımız Erat, "HÜDA PAR’ın döneminde faiz olmayacak. Biz faizi indirmeyeceğiz, faizi kökten kaldıracağız." dedi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

24 Haziran’da yapılacak 27’nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren partimiz, Gaziantep’te farklı semt ve mahallelerde seçim irtibat bürolarını açmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Gaziantep İl Başkanlığımız tarafından Şahinbey ilçesi Narlıtepe Mahallesi’ndeki seçim irtibat büromuz salâvatlar eşliğinde açıldı.

Seçim irtibat büromuzun açılışında konuşan Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, faiz nedeniyle ülkede neredeyse borcu olmayan kimsenin kalmadığını söyledi. Erat, "HÜDA PAR’ın döneminde faiz olmayacak. Biz faizi indirmeyeceğiz, faizi kökten kaldıracağız." ifadesini kullandı.

Şahinbey ilçesi Perlikaya Ocaklar Mahallesi’ndeki seçim irtibat büromuzun açılışına İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, ilçe başkanlarımız, Gaziantep milletvekili adaylarımız Kadir Üstündağ, Mustafa Kılıç, Abdulkadir Çiçek ve çok sayıda partililerimiz ile vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, seçim irtibat büromuzun açılışına katılan partililerimize ve halka hitaben bir konuşma yaptı.

Seçim sürecinin başladığını belirten Erat, partimizin Türkiye genelinde kendi logosuyla seçimlere gireceğini hatırlatarak, partimizin de bu memleket için söyleyecek sözü olduğunu belirtti.

Partimizin döneminde faizin kaldırılacağını belirten Erat, “Şu an faiz ile ilgili neredeyse memlekette borcu olmayan kimse kalmamış. Ya kredi kartı ya da kredi borcu vardır. Yani bir şekilde halk, bankalara borçlanmış. Türkiye’nin 2017 yılı hasılatının tamamı 750 milyar dolardır ve bunun 250 milyar dolarını bankalar sömürüp götürmüş. Kimi partiler faizi düşüreceği vaadinde bulunuyor. Size sormak istiyorum; burası Müslümanların memleketi değil mi? Neden bu ülkede faiz olsun? Yani emperyalist küresel güçler, bizim ülkelerimizin yer altı ve yer üstü zenginliklerini neden sömürüp, kendi ülkelerine götürsünler. Dolayısıyla HÜDA PAR’ın döneminde faiz olmayacak. Biz faizi indirmeyeceğiz, faizi Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle kökten kaldıracağız.” dedi.

“Üretime dayalı bir sistem olsa ülke ekonomisi bu durumda olmayacak”

Üretime dayalı ekonomik politikaların uygulanmaması ve ekonomide dışa bağımlılığın olmasından dolayı ülke ekonomisinin durumunun kötüleştiğini belirten Erat, “Ülke ekonomisi alt üst olmuş durumda. Küresel güçler sürekli ekonomiye müdahale ediyorlar. Maalesef üretime dayalı bir sistem geliştiremiyoruz. Sürekli faize dayanıyoruz. Komşularımızla iyi ilişkiler kurarak aslında çok güzel ticaretler yapabiliriz. Fakat maalesef şu an hiçbir komşumuzla iyi ilişkimiz söz konusu değil. Bununla ilgili bir adım atılsa, 10 bin kilometre öteden Amerika gelip müdahale edemez, ‘Komşunla alışveriş yapamazsın’ diyemezdi. Bizde, maalesef bu konuda boyun büküyoruz ve kendi ürettiklerimizi kendi komşularımıza satamıyoruz. Hâlbuki eğer üretime dayalı bir sistem olsa ülke ekonomisi bu durumda olmayacaktı. Belki çok daha farklı bir yerde olacaktık. Şu anda bizim komşularımızda petrol, doğalgaz var. Ama Amerika izin vermediği için biz bunu kullanamıyoruz. HÜDA PAR’ın döneminde George ne der, Hans ne der biz buna bakmayız. Allah, (Celle Celaluhu) Peygamber ne der… biz buna bakarız.” ifadelerini kullandı.

“HÜDA PAR’ın döneminde inancımıza aykırı hiçbir kanun çıkartılmayacak”

Partimizin döneminde lüks ve israfa son verileceğini de belirten Erat, “Maalesef meclisten her gün kanunlar çıkartılıyor. Bu kanunlar neye göre çıkartılıyor, kim buna karar veriyor, kıstas ölçü ve terazi nedir? Bunu hep beraber müşahede ediyoruz. İşte ‘Avrupa Birliği şöyle demiş, yok bunu istemiş, ABD şunu istemiş, şuna karşı çıkmış’ şeklinde kanunlarımız çıkartılıyor. Ama HÜDA PAR’ın döneminde ise inancımıza aykırı hiçbir kanun çıkartılmayacak.” dedi.

Siyonist terör şebekesini ilk devlet olarak tanıyan ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çeken Erat, partimizin döneminde işgalci ve terör şebekesinin tanınmayacağını da sözlerine ekledi.

“HÜDA PAR’ın döneminde zina tekrar suç kapsamına girecek”

“Avrupa Birliği istedi diye zina bu ülkede suç olmaktan çıkarıldı” diyen Erat, sözlerine şöyle devam etti:

“Yani ‘Zina yapmak suç değil, serbest’ denildi. Maalesef bununla beraber binlerce, on binlerce aile dağıldı. Çocuklar ebeveynsiz kaldı. Dolayısıyla bu konuda da onları örnek aldık. Zina suç kapsamından çıkarıldı. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanı ‘Biz hata yapmışız, yanlış yapmışız, Avrupa’ya uyduk, onlara tabi olduk, hata yaptık.’ dedi. Bu ülke halkının yüzde 99’u Müslüman’dır. Bu ülkede zina nasıl serbest olabilir? HÜDA PAR’ın döneminde zina tekrar suç kapsamına girecek.”

Konuşmanın ardından İl Başkanımız Erat ve milletvekili adaylarımız salâvat ve tekbirler eşliğinde kurdeleyi keserek seçim irtibat büromuzun açılışını yaptı.

Açılışın ardından seçim büromuzda tebrikler kabul edildi.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI