“HÜDA PAR’ın farkı memlekete karşılıksız hizmet etmektir”

Van milletvekili adayımız Avukat Rasim Saygın, partimizin diğer partilerden farkının memlekete karşılıksız hizmet etmek olduğunu söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

27’nci dönem Van Milletvekili Adayımız Avukat Rasim Saygın, il yönetimimizden oluşan bir heyetle Van merkez Beşyol esnafını ziyaret ederek, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde destek talebinde bulundu.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Saygın, gidilen her yerde halkın teveccühüyle karşılanıldığını belirtti.

Esnafın zor günler geçirdiğini ifade eden Saygın, “Esnafın bütün umudunu İranlı turistlere bağlamalarına sebep olan bazı gelişmeler oldu. İranlı turistlerin Van ekonomisine katkısı elbette var ama Van ekonomisinin İranlı turistlerle kalkınamadığı gerçeğini de göz önünde bulundurmak lazım. Bunun gelişmesi ve farklı bir boyut kazanabilmesi için alternatif iş olanaklarının çoğalması, sınır ticaretinin önündeki engellerin kaldırılması, tarım ve hayvancılığa teşvik edecek desteklerin olması gerekir. Nüfusun çoğunluk kısmı genç ve işsiz olan bu kent için elimizi taşın altına koyduk. Kentimizi kalkındırma ve halkımıza hizmet etme uğruna vekâletlerine talip olduk. Teveccüh edip bizden yana tercihlerini koyarlarsa mecliste en iyi bir şekilde bu kenti temsil edeceğiz.” dedi.

“Kentimizin sorunlarına yönelik çözüm önerilerimiz var”

Van’ın birikmiş çok sayıda sorunlarının olduğunu belirten Saygın, “Sorun yumağına dönmüş kentimizin sorunlarına yönelik çözüm önerilerimiz var. Bu sorunları ister mecliste olalım ister olmayalım, kendi kentimiz için, halkımız ve geleceğimiz için her türlü kalkındırmaya katkı sunarız. HÜDA PAR’ın farkı memlekete karşılıksız hizmet etmektir. Memleketin huzurunu, menfaat ve maslahatını öncelemektir. Memleketin maddi ve manevi tüm değerlerine sahip çıkmaktır. Bu şiarla halkımızın karşısına çıkıp destek talebinde bulunuyoruz.” diye konuştu.

VAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI