“Kürdler bu memlekette mülteci değiller”

Seçim irtibat büromuzun açılışında konuşan Gaziantep İl Başkanımız Nakşi Erat, Kur’an-ı Kerim’e başvurulmadığı için Kürd meselesinde büyük haksızlıklar yapıldığını ve Kürdlerin bu memlekette mülteci olmadığını söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

24 Haziran’da yapılacak 27’nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren partimiz, Gaziantep’te farklı semt ve mahallelerde seçim irtibat bürosu açmaya devam ediyor.

Gaziantep İl Başkanlığımızın Şahinbey ilçesi Narlıtepe Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosu salâvatlar eşliğinde açıldı.

Şahinbey ilçesi Narlıtepe Mahallesi’ndeki seçim irtibat büromuzun açılışına İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, ilçe başkanlarımız, Gaziantep milletvekili adaylarımız Kadir Üstündağ, Mustafa Kılıç, Abdulkadir Çiçek, Mehmet Karakuş, İbrahim Yolcu, Mustafa Özlü, Nihat Yetkin, Mustafa Bozkurt, Mustafa Kaplan ve Mustafa Kaya ile çok sayıda partililerimiz katıldı.

Seçim irtibat büromuzun açılışında konuşan Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, birçok konuda olduğu gibi Kürd meselesinde de Kur’an-ı Kerim’e başvurulmadığı için büyük haksızlıklar yapıldığını söyledi.

Kürdlerin bu ülkede kiracı veya mülteci olmadığını, bu ülkenin sahibi ve devletin kurucu halklarından olduğunu belirten Erat, “Kur’an-ı Kerim’e başvurulmadığı ve sorulmadığı için Kürd meselesinde de çok büyük haksızlıklar yapılıyor. Kürdler bu memlekette mülteci ve bu devlette kiracı değiller. Kürdler bu toprakların asıl sahibidir. Bin yıldan beridir Türk, Arap ve Farisi kardeşleriyle, diğer milletlerle beraber yaşıyorlar.”dedi.

“Kürd meselesi mutlaka çözülmelidir”

Kürd meselesinin halen çözüm bekleyen en önemli meselelerden biri olduğunu ve bu meselenin artık çözülmesi gerektiğini belirten Erat, “Maalesef bu sistem Kürdleri tanımamış ve haklarını ihlal etmiştir. Belki haklarını gasp etmiştir. Biz, bu mesele mutlaka çözülmelidir diyoruz. Fakat bu meseleyi çözerken çocuklarımızın ellerine molotof, silah, taş vererek değil, çocuklarımızın ellerine kalem vererek, Kur’an-ı Kerim’den yol ve yöntem alarak bu meseleyi çözebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Partimizin döneminde ana dilde eğitimin serbest olacağını belirten Erat, bu konudaki yasağı kabul etmediğimizi ve doğru bulmadığımızı vurguladı.

Seçim sürecinin başladığını ve birçok partinin seçim beyannamesini açıkladığını belirten Erat, partimizin de bu ülke için söyleyecek sözü olduğunu söyledi.

“İnsanlar asgari ücretle ailesini geçindiremiyor”

Partimizin her konuda olduğu gibi asgari ücret konusunda da söyleyeceği sözünün olduğunu ifade eden Erat, şunları söyledi:

“Malumunuz bu bölgede asgari ücretle çalışan birçok kardeşimiz var. Asgari ücretle kendisini, ailesini geçindiremiyor. Geçindirmediği için de maalesef insanlar farklı yollara başvurmak zorunda kalıyorlar. Özellikle gayri meşru yollara da bazen tevessül edebiliyorlar. İşte önümüzde uyuşturucu meselesi gibi bir felaket var. Bu bölgedeki birçok insan da uyuşturucudan ciddi anlamda muzdariptir. Dolayısıyla aileler harap oluyor, çocuklar yetim kalıyor, boşanmalar oluyor. İnsanlar geçinemiyorlar.”

“İnsanların maneviyata ihtiyacı var”

Uyuşturucu bağımlılığının bu asrın baş belası olduğunu söyleyen Erat, “Uyuşturucu kullanım yaşı şu an ilkokul seviyelerine kadar düşmüş ve bununla ilgili devlet aciz kalıyor, bir çözüm bulamıyor. Aileler, çocuklarını sokağa bırakırken endişe ediyor, çocuklarını sokaklara gönderemiyorlar. Çünkü korkuyorlar. Çocuklarından endişe ediyorlar. Peki, bu sorunu nasıl çözeceğiz? Daha büyük cezaevleri ve adliye sarayları yaparak mı çözeceğiz? Bu sorun bu şekilde mi çözülecek? Hayır. Bu çözüm değildir. Şu anda bunlar yapılıyor ama bunlar çözüm değildir.” şeklinde konuştu.

“Gençlerimizi Kur’an-ı Kerim ile kurtaracağız”

“Biz gençlerimizin eline Kur’an-ı Kerim’i verdiğimiz zaman Allah’ın izniyle hem uyuşturucudan hem gayri meşru şeylerden hem de ahlaki sorunlardan kurtulacak ve birçok problemimizi çözmüş olacağız.” diyen Erat, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yani tarihte olduğu gibi tekrar görkemli bir hale geleceğiz ve özümüze dönmüş olacağız. Dolayısıyla daha büyük cezaevleri, adliye sarayları yapmak çözüm değildir. Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle maneviyatla ve Kur’an-ı Kerim’i gençlerimizin eline vererek o talim ve terbiye ile gençlerimizi kurtaracağız, bütün sorunlarımıza çözüm bulacağız.”

Konuşmanın ardından İl Başkanımız Erat ve milletvekili adaylarımız salâvat ve tekbirler eşliğinde kurdeleyi keserek seçim irtibat büromuzun açılışını yaptı.

Açılışın ardından seçim bürosunda tebrikler kabul edildi.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI