Van milletvekili adaylarımızdan esnaf ziyareti

Van’ın Özalp ve Saray ilçelerinde esnaf ve halkı ziyaret eden Van milletvekili adaylarımız destek talebinde bulundular.

27’nci dönem Van milletvekili adaylarımız Faruk Tasan, Emre Aycan ve Mehmet Ekinci beraberlerindeki heyetimizle, Van’ın Özalp ve Saray ilçelerinde esnaf ve halkı ziyaret ederek 24 Haziran’da yapılacak seçimler için destek talebinde bulundular.

İlçelerde tek tek gezdikleri esnafın sorun ve taleplerini dinleyen milletvekili adaylarımız, esnafın yaşadıkları sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Van milletvekili adayımız Faruk Tasan, kırsal ilçelerde tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına devletin ciddi yatırım teşviklerinin olması gerektiğini söyledi.

Tasan, “Bölgemizin tarım ve hayvancılık bölgesi olması hasebiyle yatırım ve teşviklerin önemli bir kısmını bunlara yapması gerekir. Elbette fabrikalar olmalı, sanayisi gelişmeli ama bunun yanında tarıma ve hayvancılığa da ciddi bir destek verilmeli. Devlet gerekli destekleri verip teşvik edeceği yatırımlar sunarsa, başka ülkelerden et ithal etmek zorunda kalmayız. Şu an et ithal etmekle beraber saman ve yemi de dışarıdan ithal ediyoruz.” diye konuştu.

Sınır ticaretinin kolaylaştırılması gerektiğini aktaran Tasan, bölge halkının genelinin sınır ticaretiyle geçimini temin ettiğini belirterek, sınır ticaretinin önünün açılması için gereken adımlarında atılması gerektiğini kaydetti.

VAN İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI