"Müslüman memlekette faizin ne işi var"

Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, Müslüman bir memlekette faizin işi olmayacağını ve faizi kaldıracaklarını söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

24 Haziran’da yapılacak 27’nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren partimiz, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Seyrantepe Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosu açtı.

Seçim irtibat büromuzun açılışında konuşan Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, küresel emperyalizmin tüm İslam ülkelerini işgal ve ifsat ettiği gibi bir de paralarına göz diktiğini, yer altı ve yer üstü zenginliklerine kendi ülkelerine götürdüklerini ve bunu ise faizle yaptığını söyledi.

Şehitkamil ilçesi Seyrantepe Mahallesi’ndeki seçim irtibat büromuzun açılış programına İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, ilçe başkanlarımız, Gaziantep milletvekili adaylarımız Mustafa Kaplan, Mehmet Karakuş, Mustafa Kaya, Mustafa Bozkurt, Mustafa Özlü, Kadir Üstündağ, Nihat Yetkin ve ile çok sayıda partili katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seçim irtibat bürosu açılış programında halka ve partililerimize hitap eden Erat, partimizin döneminde faizin kaldırılacağını ve zinanın suç kapsamına alınacağını söyledi.

"Müslüman bir memlekette faizin ne işi var?"

Erat, "Ülkemizde döviz günbegün yükseliyor. İnsanlar ellerindekini kaybediyorlar. Peki, bunun nedeni nedir? Küresel emperyalizm bütün İslam ülkelerini işgal ve ifsat etmesi yetmezmiş gibi bir de onların paralarına göz dikmiş, yer altı ve yer üstü zenginliklerini de kendi ülkelerine götürüyorlar. Bunu da faiz ile yapıyorlar. Bugün özellikle birçok banka faizli para veriyor. Bankaya neredeyse borcu olmayan hiç kimse kalmamış, bir şekilde ya kredi kartı ya da kredi borcu vardır. Herkes faiz borcunun altına girmiş. Peki, Müslüman bir memlekette faizin ne işi var? Bu faiz bir ur gibi bizim bedenimize girmiş ve yakıp bitiriyor. Yine seçim vaatlerinde bulunan bazı siyasi partiler ‘Biz faizi indireceğiz’ diyorlar. Biz de HÜDA PAR olarak şunu söylüyoruz; Hayır! Biz, faizi kaldıracağız. Faiz asla bizim ülkemizde olmayacak." dedi.

Zinanın partimizin döneminde suç sayılacağını belirten Erat, devlet gözetiminde olan fuhuş ile devlet eliyle oynatılan kumarın da yasaklanacağını ifade etti.

Erat, "Partilerin bir de seçim beyannameleri olur ve tüm seçim beyannamelerinde ise seçime girecek partilerin vaatleri olur. Geçmişte de siyasi partiler vaatlerde bulunmuştu. Kimi partiler halka, ‘Bize oy verin, eğer bize oy vermezseniz sizleri limon gibi sıkarlar’ diyorlardı. Hatırladınız değil mi? Bu şekilde televizyon ekranlarından poz verirlerdi. Halkımız onlara oy vererek destekledi ve maalesef dükkânını da, evini de ve elinde olanı da kaybetti. Bu sözler ve vaatler maalesef havada kaldı. İşte yine bir seçim dönemindeyiz. Yine sözler ve vaatler havada uçuşuyor. Fakat maalesef seçim bittiği zaman ‘evli evine köylü köyüne’ şeklinde herkes dağılıp gidiyor. Maalesef sözler ve vaatler hepsi unutuluyor. Dolayısıyla biz böyle bir siyasetin asla doğru olmadığını düşünüyoruz. Yani kişisel menfaat üzerine dönen siyaset canavardır. Maalesef seçim dönemlerinde siyasi partiler trilyonlarca para harcarlar, fakat trilyonlarca para harcayan milletvekilleri acaba meclise gittiklerinde, Meclis'te altın rezervleri mi var? Meclis’te ne kazanacaklar? Gerçekten bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Bu şekilde bu insanların oylarını alıyorlar ve biz bunu da doğru bulmuyoruz." ifadelerini kullandı.

Hiç kimsenin ötekileştirilmemesi ve kutuplaştırılmaması gerektiğini de vurgulayan Erat, partimizin ayrıştırıcı değil birleştirici bir parti olduğunu belirterek, halktan destek talebinde bulundu.

"Müjdeler olsun ki; HÜDA PAR’ın güneşi doğmuştur"

Kısa bir konuşma yapan Milletvekili Adayı Mustafa Kaya da "Evet, sizler yıllarca tek gayesi Allah (Celle Celaluhu) rızası olan, bu millet için hizmet edecek, iş yapacak, hizmet üretecek aş, üretecek, tek derdi memleketin selameti olan bir siyasi oluşum beklediniz. Bu gece size müjdeler olsun, size hayırlı olsun ki; HÜDA PAR’ın güneşi doğmuştur." diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Başkanımız Erat ve milletvekili adaylarımız salâvat ve tekbirler eşliğinde kurdeleyi keserek seçim irtibat büromuzun açılışını yaptı.

GAZİANTEP İL  BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI