“Gürpınar ilçesi hak ettiği yerde değil”

Van’ın Gürpınar ilçesinde ziyaretler gerçekleştiren Van milletvekili adayımız Balıkçı, Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip Gürpınar ilçesinin hak ettiği yerde olmadığını söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Van 27’nci dönem milletvekili adayımız Muzaffer Balıkçı, beraberindeki heyetle Gürpınar ilçesinde esnafı ziyaret ederek desteklerini istedi.

Esnafın yoğun ilgisiyle karşılanan milletvekili adayımız Balıkçı, esnaf ve halk ile sohbet ederek halkın talep ve önerilerini dinledi.

Balıkçı’nın ziyaret ettiği ilçe esnaf işsizlikten yakınarak, bölgede alternatif iş imkânlarının olması gerektiğini belirtti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Balıkçı, Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan Gürpınar ilçesine bugüne kadar gerekli yatırımların yapılmadığını, sınır ticaretinin kısıtlanmasıyla iş olanaklarının ve geçim kaynaklarının bitme aşamasına geldiğini ifade etti.

“Devletin, adaleti hâkim kılmak gibi bir görevi var”

Balıkçı, “Gürpınar ilçemizde esnafın hemen hepsi işsizlikten yakınıyor. Eğer bugün her tarafta bu tür şikâyetler duyuluyorsa demek ki ortada bir sorun var. Devletlerin asli bazı görevleri var. Bunlardan bazıları; kendi halkının refah seviyesini yükseltmek, her hak sahibine hakkını vermek, adaleti hâkim kılmak gibi.” dedi.

Gelir dağılımındaki adaletsizliğin ortadan kalkması gerektiğine işaret eden Balıkçı, “Gürpınar ilçesi, batı şehirlerinden herhangi bir ile bağlı olmuş olsaydı böyle mi hizmet görürdü? Doğu ve batı illeri arasında gelir dağılımdaki adaletsizlik tamamen ortadan kalkmalı. Bu sorun hem yerel yönetimlerin hem de merkezi hükümetin sorunudur. Sorunlar halka yansıtılmadan çözüme kavuşmalı.” ifadelerini kullandı.

VAN İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI