"Halkımızı kandırmaya çalışanlara engel olmaya çalışacağız"

Meclisteki parti mensuplarının tavırlarına değinen Genel Başkan Yardımcımız Doyar, halkı kandırmaya çalışanlara engel olmaya çalışılacağını söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Ağrı İl Başkanlığımız tarafından iftar yemeği ve milletvekili aday tanıtım programı gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa katılan  Genel Başkan Yardımcımız M. Ali Doyar, milletvekili adaylarımızı sırayla halka tanıttı.

Tanıtımın ardından katılımcılara hitap eden Doyar, seçimlerde uygulanan yüzde 10 barajı hususuna dikkati çekti.

Doyar, "Rabbim yanlış söz söyletmesin, yanlış amel nasip etmesin. Sizlerden, adaylarımıza hem dua hem de destek bekliyoruz. İnşallah hep beraber kazanacağız. Baskın bir seçim dönemi yaşıyoruz. Eşit olmayan şartlarda, eşit olmayan imkânlarla bir seçim rekabeti içerisindeyiz. Biliyorsunuz ki bir seçim barajı vardır. Bizim nazarımızda bu tamamıyla bir adaletsizliktir. Bütün partilerin kendilerini hakkıyla temsil edebilmelerinin önündeki büyük bir engeldir. Bu barajın kesinlikle kaldırılması gerekir. Elimize herhangi bir yetki geçerse yapacağımız ilk işlerden birisi de barajı kaldırmak olacaktır." dedi.

"Meclisteki parti mensuplarının halka yalan söylemesine engel olmaya çalışacağız"

Meclisteki parti mensuplarının sergiledikleri tavırlara değinen Doyar, şunları söyledi:

"Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde birlikte yaşayan insanlarız. Kavga etmek, birbirimizi kötülemek bize yakışmaz. Halkımızın siyasi partilere kötü bir bakışı olmamalıdır. 'Onların bizlerden beklentileri noktasında layık bir konumda olmalıyız.' dedik ama elimiz boş kaldı. Biz bu düşünceleri meclise taşıyacağız. Belki en çok meclisin bu düşüncelere ihtiyacı var. Meclisteki partiler, halkımızın gözünün içine baka baka onları kandırmamalıdır, onlara engel olmaya çalışacağız. İnşallah bunu yapıcı bir üslup ve tavırla yapacağız. Meclisin de memleketimizin de bu anlayışa acilen ihtiyacı vardır."

Program, verilen iftar yemeğinin ardından son buldu.

AĞRI İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI