“Siyasetimizin merkezine insanı ve adaleti koyduk”

Bingöl milletvekili adayımız Tasalı, “Yeryüzünde en değerli varlık insandır, siyaset de insan içindir. Biz de siyasetimizin merkezine insanı ve adaleti aldık.” dedi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Genç İlçe Teşkilatımız tarafından ilçede iftar programı düzenlendi. İftar programına katılan Bingöl 1’inci sıra milletvekili adayımız Hamdullah Tasalı yaptığı konuşmada, “Siyasetimizin merkezine insanı ve adaleti koyduk.” dedi.

İftar programında vatandaşlara hitap eden Tasalı, parti olarak insanı ve adaleti siyasetimizin merkezine koyduğumuzu belirterek, “24 Haziran’da bir seçim yapılacak. Sizin evladınız olan bizler sizden destek istiyoruz. HÜDAPAR olarak önceliğimiz adalettir. Yeryüzünde en değerli varlık insandır. İnsanın, merkezinde olmadığı hiçbir şeyin değeri yok. Siyaset de insan içindir. Biz de bunun için insan diyoruz. Biz de HÜDAPAR olarak insanı merkeze aldık. İnsanlar adaletle yaşar, toplumlar adaletle var olur. Devletler adaletle uzun ömürlü olur. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz, barış olmaz, kardeşlik olmaz. Bundan dolayı biz HÜDAPAR olarak siyasetimizin merkezine adaleti ve insanı koyduk.” ifadelerini kullandı.

“Hak, hukuk ve adalet gibi alanlarda vahim bir durumdayız”

Yapılan bir araştırmada, Allah’ın emrettiği hak, hukuk, adalet ve insan haklarına saygı gibi alanlarda aralarında Türkiye’nin de olduğu 67 İslam ülkesi son sıralarda yer aldığını belirten Tasalı, “Bu vahim, acı bir durumdur. Ne yapıp edip ülkemizi hak, hukuk, doğruluk, adalet gibi alanlarda birinci sıraya taşımamız lazımdır. Aksi halde kan ve gözyaşı asla bitmeyecektir. Bunun için biz HÜDA PAR olarak siyasetimizin merkezine insanı ve adaleti koyduk. İnşallah hep birlikte bu güzel değerleri ülkemizde hâkim kılmak için mücadele vereceğiz. Sizler de bize destek verirseniz bizler bu yolda ilerleyerek, ilahi değerleri güçlendirmeye devam edeceğiz. Biz diyoruz ki; Doğrusu HÜDA PAR…” şeklinde konuştu.

“Sizin bize bizim de size ihtiyacımız var”

Yalandan, kavgadan, aldatmadan uzak, doğru bir siyaset yürütüleceğini vurgulayan Tasalı, “Yıllardır ülkemizde siyaset; kavgadan, yalandan, aldatmadan, kandırmadan başka bir şeyle dönmedi bize. Bu nedenle bizler siyasetimizin merkezine hakkı, olgunluğu insanı, şefkati merhameti aldık. Hep birlikte el ele tutuşarak ülkemize ahlakı, erdemi, hakkı, adaleti tesis etmek için mücadelemizi yükseltmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun için sizin desteklerinize ihtiyacımız var. Sizin bize, bizim de size ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI