“Kürd Meselesini ancak HÜDA PAR çözer”

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesindeki seçim irtibat büromuzun açılışında konuşan Gaziantep İl Başkanımız Erat, Kürd meselesinin halen çözüm bekleyen en önemli meselelerden biri olduğunu söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Gaziantep İl Başkanlığımız, Şehitkamil ilçesindeki seçim irtibat büromuzun açılışını yaptı.

Şehitkamil ilçesi Karşıyaka 8 Şubat Mahallesindeki seçim irtibat bürosu açılış programına İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat, ilçe başkanlarımız, Gaziantep milletvekili adaylarımız Nihat Yetkin, İbrahim Yolcu, Mustafa Bozkurt, Mustafa Kaplan, Mustafa Kaya ve Kadir Üstündağ ile çok sayıda partililerimiz katıldı.

“Kürd meselesi çözüm bekleyen en önemli meselelerden birisidir”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seçim irtibat bürosu açılış programında halka ve partililerimize hitap eden Gaziantep İl Başkanımız M. Nakşi Erat, kangren hale getirilen Kürd Meselesinin halen çözüm bekleyen en önemli meselelerden biri olduğunu, bu meseleyi ancak samimi bir şekilde partimizin çözebileceğini vurguladı.

Partimizin sadece seçimden seçime sahaya inen bir parti olmadığını vurgulayan Erat, “Biz sürekli sahadaydık, seçimden öncede sahadaydık, sonrasında da sahada olmaya devam edeceğiz. Malumunuz buradaki vekil aday kardeşlerimiz daha önce kendileri sahada, bizatihi buradaki birçok esnafı ziyaret etmişlerdir. Hatta ziyaretlerde esnaf ‘Acaba seçim mi geldi, neden siz geziyorsunuz?’ diye soruyordu. Kardeşlerimiz ise ‘Sizleri ziyarete geldik, varsa bir sorununuz ve çözebileceğimiz bir meseliniz, size yardımcı olmaya geldik’ şeklinde cevap veriyorlardı. Siyasetçilerin yalnızca seçim döneminde halka vaatlerde bulunup, sırtını dönüp gitmesini doğru bulmuyoruz ve böyle siyasetten de Allah-u Teâlâ’ya sığınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Asgari ücret altına endekslenmeli”

Partimizin her konuda olduğu gibi asgari ücret konusunda da söyleyeceği sözünün olduğunu ifade eden Erat, şunları kaydetti:

“Memleketimizde asgari ücretle çalışan çok fazla vatandaşımız var. Partilerin seçim beyannamelerine baktığınızda bu sorunu aşmak adına bazı vaatlerde bulunanlar var. Kimisi uçuk maaşlar, kimisi çok farklı yöntemlerle meseleyi çözeceğini söylüyor. Fakat HÜDA PAR’ın burada elbette ki söyleyeceği bir sözü vardır. Çünkü milyonlarca insan asgari ücretle çalışıyor. Peki, HÜDA PAR’ın seçim beyannamesinde asgari ücret için aldığı karar nedir? Asgari ücret makul bir seviyeye çıkarılmalıdır ve daha sonra altına endekslenmelidir. Yani altın yükseldiğinde dolayısıyla asgari ücrette bu şekilde yükselmiş olacak ve asgari ücretle çalışanlar da bu şekilde mağdur olmayacaktır. İşte adalet budur. ‘HÜDA PAR adaletin güneşidir’ dedik. Bu şekilde asgari ücretle çalışan asla mağdur olmayacaktır.”

“Kürd meselesini HÜDA PAR çözebilir”

Kürd meselesinin Türkiye’de bir kangren haline getirildiğine de dikkat çeken Erat, “Her siyasetçi bu Kürd meselesini diline dolar. Fakat ne yazık ki bu konuda hiç kimse somut bir adım atmaz. Evet, çok önemli bir konu hatta kangren haline dönüşmüş bir konu. Bazılarının ‘Kürd sorunu’ dediği bu konu hakkında da herkesin bir çözüm önerisi var. Bu konuda da kimileri kendi hedeflerine ulaşmak için maalesef Kürdlerin, bu mazlum insanların en mubah olan bu haklarını bir kılıf olarak kullanırken, kimileri de seçim beyannamelerine alarak bu sorunun mutlaka halledeceklerini söyleyerek kendileri için siyasi bir rant devşirmeye çalışıyor. Fakat maalesef hükümet olduktan sonra bu sözler unutulur, havada kalır. Bazı yapılarda bundan istifade eder ve siyasi rant elde eder. Onlarda bu sorunu ortada bırakmaya devam eder. Evet, bu sorunu ancak samimi bir şekilde HÜDA PAR çözebilir. Çünkü HÜDA PAR, İslam’ı ölçü alan tek partidir.”

“Kurtuluş Savaşı’nda 50 bin Kürt hayatını kaybetti”

Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında yaklaşık olarak 50 bin Kürdün hayatını kaybettiğine dikkat çeken Erat, “Kürdler, Türkler ile beraber koyun koyuna, aynı mezarda yatıyorlar. Kime karşı savaştı? İngiliz’e karşı. Ama gelin görün ki; bu vatan için canını veren Kürdlerin anadili olan Kürdçe yasak, ülkeye saldıran ve onları katleden İngilizlerin dili İngilizce ise okullarımızda mecburi. Garip değil mi? Evet, biz bu zihniyeti kaldıracağız inşaAllah. Anadilde eğitim alma tüm vatandaşlarımıza ana sütü gibi helal olacak.” diye konuştu.

“Göz kapamakla gece olmaz”

Medyanın, partimizi görmezden geldiğine de dikkat çeken Erat, “HÜDA PAR’ın logosu güneştir. Güneş berekettir ve üflemekle sönmez. Göz kapamakla gece olmaz. Gözünü kapayan yalnız kendisine gündüzü gece eder.” dedi.

Adaylarımızın halkın bağrından çıkmış ve halkın kendisini temsil eden kişiler olduğunu söyleyen Erat, “Adaylarımızı çok iyi tanıyorsunuz. Belki elit kesimden değildirler. Ama sizin bağrınızdan çıkmış, sizin sorunlarınızı ve sıkıntılarınızı çok iyi bilen, yerinde gören ve bizatihi yaşayan insanlardır. Dolayısıyla onlar inşallah sizi en güzel şekilde mecliste temsil edeceklerdir.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından seçim irtibat büromuzun kurdelesi kesilerek açılışı yapılırken, açılıştan önce ise yüzlerce araçla konvoy şeklinde şehir turu atıldı.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI