Pendik’te seçim çadırımıza saldırı

​İstanbul Pendik'te tanıtım ve seçim çalışmalarını yapmak için İlçe Başkanlığımız tarafından kurulan seçim çadırımıza saldırı yapıldığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Pendik Kuşluk parkında kurulu bulunan seçim çadırımıza yönelik 13 kişilik bir grup tarafından saldırı yapıldı. Saldırıda partimize ait bayrakların söküldüğü ve standın dağıtıldığı görüldü.

Yapılan saldırılar hakkında İLKHA muhabirine açıklamalarda bulunan Pendik İlçe Başkanımız Erdal Almalı, saldırıyı yapan 13 kişiden 9’unun 18 yaş altı olduğunu söyledi.

Almalı, "Bu gece sabaha karşı Pendik Kuşluk Park'ta bulunan siyasi partilerin tanıtım ve seçim çalışmalarını yürüttüğü stant ve çadırlara bir saldırı gerçekleştirilmiş. Bu saldırı sonucu meydanda çadır kuran siyasi partilerden HÜDA PAR, Saadet Partisi, CHP ve Vatan Partisinin çadırları dağıtılıp parçalanmıştır." dedi.

Saldırıyı yapanların gözaltına alındığı yönünde kendilerini bir bilgi ulaştığını aktaran Almalı, saldırıyı gerçekleştirenlerden şikâyetçi olunduğunu ifade etti.

Öte yandan aynı alanda AK Parti ve MHP ait çadır ve bayrakların da olduğu ancak bunlara herhangi bir saldırı yapılmadığı öğrenildi.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI