“Bingöl İslam kalesi olarak kendini ispatlamıştır”

Bingöl Seçim bürosu açılışımızda konuşan Genel Başkan Yardımcımız Bahattin Temel, Bingöl’ün İslam kalesi olarak geçmişten günümüze, kendini ispatladığını söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Bingöl İl Teşkilatımız, seçim bürosu açılışını yaparak, milletvekili adaylarımızı düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.

Genel Başkan Yardımcımız Bahattin Temel’in katılımıyla düzenlenen seçim bürosu açılışımızda milletvekili adaylarımız Hamdullah Tasalı, Yüksel Bingöl ve Fuat Sönmez kamuoyuna tanıtıldı.

Aday tanıtım programında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Temel, parti olarak ilk defa 81 ilde seçime girileceğini belirtti.

“Bingöl İslam’ın kalesidir”

Açılış programında Bingöllülere seslenen Temel, “Değerli Şeyh Said Efendi ve Feki Hasan’ın torunları! Biliyorsunuz; burası İslam kalesidir. Bingöl İslam kalesi olarak geçmişten günümüze, kendini ispatlamıştır. En zorba dönemlerde, askeri darbelerin, tankların bu sokaklarda gezdiği günlerde bile sizler, seçim sandıklarına giderek orada şu an başımıza musallat olan ve başımızda bulunan cuntacı anayasaya ‘hayır’ demiştiniz.” dedi.

“Ankara'ya giden sizleri unutuyor”

Halka, adaylarımıza destek vermesi çağrısında bulunan Temel, “Eminim ki siz hür adaylara ve sizi temsil eden, sizin içinizden çıkan, sizlerden biri olan, sizin kendilerini tanıdığınız onların sizi tanıdığı adaylara ‘evet’ diyeceksiniz. Çünkü bu size yakışıyor. Sizin geçmişiniz bunu ispatlıyor ve bu adaylardan başka sizlerin tercih edebileceğiniz adaylarınız mevcut değil. Bundan emin olabilirsiniz. Bugüne kadar defalarca başkalarını denediğiniz, toplu bir şekilde burada ful olarak meclise gönderdiğiniz kişilere ne oldu ne değişti? Görüyoruz, şahit oluyoruz. Ankara'ya giden sizleri unutuyor. Ankara'ya giden kendisinden başka kimseyi görmüyor. Ama emin olabilirsiniz, bu kardeşlerinizi Ankara’ya gönderdiğiniz zaman onlar orada sizin gözleriniz, sizin duygularınız ve sizin eliniz, kollarınız olacaktır. Dolayısıyla değerli kardeşlerim, siz bu azimle, gayretle bu kardeşlerinizi destekleyin, bu sizin iyiliğiniz içindir.” diye konuştu.

 “Kimi tercih edip oyunuzu verirsiniz ona tabisiniz”

Konuşmasının devamında peygamber efendimizin “Kişi ve topluluk bulunduğu hal üzere idare edilir” hadisini hatırlatan Temel, “Siz kimi tercih ederseniz, oyunuzu kime verirseniz ona tabisiniz, o sizi temsilen orada bulunacak. Eğer doğru bir tercih istiyorsanız o zaman doğru bir tercih yapmalısınız. HÜDA PAR dışında farklı bir tercih size fayda getirmedi bugüne kadar ve bundan sonra da getirmeyecektir. Lütfen bu sefer deneyin. HÜDA PAR Türkiye'nin her yerinde Elhamdülillah seçime giriyor ve Allah'ın izniyle halkımızın teveccühü ve desteğiyle barajları aşıp yıkacağız.” ifadelerini kullandı.

“Biz halkımızın içinde bulunduğu blokta yer almışız”

Partimizin halkın partisi olduğuna vurgu yapan Temel, sözlerine şöyle devam etti:

“Sizden, ‘Niye herhangi bir blokta seçme girmediniz’ diye bu konuda bize eleştiri var. Biz bloklara baktığımızda halkımızın içinde olmadığı blokları gördüğümüz için halkımızın içinde bulunduğu blokta yer almayı tercih ettik. HÜDA PAR sizsiniz, siz de HÜDA PAR’sınız. Buna inanıyorum. Dolayısıyla biz hep birlikte çalışacağız ve Allah'ın izniyle 25 Haziran'da mutlu bir günü daha burada beraber yaşayacağız. Bingöllü kardeşlerime kefil olarak burada bulunuyorum. Diyorum ki size Hz. Ebu Bekir'in Sıdkını, Hz. Ömer'in adaletini, Hz. Osman’ın hilmini ve Hz. Ali efendimizin cesaretini, kahramanlığını yansıtacak olan kardeşlerimizi sizlere arz ediyorum. Allah'ın izniyle bu kardeşler bu misyonu taşıyarak mecliste bulunacaklar ve orada sizleri temsil edecekler. Sizin sesiniz olacaklardır. Bu kardeşlerimize ben kefilim. Sizde onları destekleme noktasında kefil olmalısınız.”

“İnsanı ve adaleti merkeze alan siyasetimizi hep birlikte büyüteceğiz”

Programda kısa bir konuşma yapan Bingöl milletvekili adayımız Hamdullah Tasalı da parti olarak, “Önce İnsan, Öncelik Adalet” şiarıyla siyaset sahnesinde yer alındığını vurguladı.

Tasalı, “İnsanı ve adaleti merkeze alan siyasetimizi hep birlikte inşallah büyüteceğiz. Bingöl’ümüze, ülkemize ve İslam ümmetine hizmet etmeye adayız. Bu yolda hep beraber, birlikte, bizimle olursanız, insanlık ve adalet mücadelemiz daha da büyüyecek ve bizler sizlerin desteklerinizle Ankara'ya gittiğimizde İnşallah hem yerelde hem de genelde insanlık ve adalet mücadelemizi en yüksek perdede yapmış olacağız. Tabi ki bu sizin desteklerinizle olacak.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçim borusunun açılışı yapıldı.

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI