“HÜDA PAR ümmetin menfaati için var”

Gaziantep milletvekili adayımız Mustafa Bozkurt, partimizin her zaman ülke ve ümmet menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini belirterek, “HÜDA PAR, meclise girdiğinde milletin ve ümmetin menfaati için çalışacaktır.” dedi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

24 Haziran’da yapılacak 27’nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Gaziantep milletvekili adaylarımız Mustafa Bozkurt ile Mustafa Özlü, kentte faaliyet yürüten Referans Gazetesini ziyaret etti.

Milletvekili adaylarımız Bozkurt ve Özlü’yü Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Yavuz karşıladı. Ziyaret sıcak bir ortamda gerçekleşti.

Ziyarette önemli değerlendirmelerde bulunan Bozkurt, partimizin her zaman ülkenin ve ümmetin maslahatı doğrultusunda hareket ettiğini söyledi.

Bozkurt, “HÜDA PAR, meclise girdiğinde bu milletin ve ümmetin menfaati için çalışacaktır. Halkımıza söz veriyoruz. Kesinlikle halkımıza yalan söylemeyeceğiz ve onların emanetine hıyanet etmeyeceğiz. HÜDA PAR’a güvensinler. Halkımızı HÜDA PAR’a destek vermeye çağıyorum” dedi.

“AK Parti’nin seçim beyannamesinde Kürd meselesiyle ilgili hiçbir madde yok”

AK Parti’nin seçim beyannamesinde Kürd meselesiyle ilgili hiçbir maddenin olmadığına da dikkat çeken Bozkurt, “Çözüm süreci sonrası Güney ve Doğu Anadolu Bölgesindeki yapılanları milletimiz dikkatle izliyor. Bugün, Kürd halkı bu seçimde çok kararsız. AK Parti ve Cumhurbaşkanı 2000 yılından önceki devletin aynı zihniyetine geldi. Şu anda AK Parti’nin seçim beyannamesi açıklandı ama Kürd meselesiyle ilgili hiçbir madde yok. Oysa yarım asırdır bu ülkenin tüm gelirleri bu soruna harcanıyor ve ülkemizin uluslararası alandaki kamburu haline gelmiştir. Batılı ülkeler bunu ülkemize karşı rahatlıkla kullanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

AK Partinin bugün geldiği noktanın kuruluş felsefesine çok uzak olduğunu ve halkın ‘Bu parti benimdir’ diyebildiği noktadan uzaklaştığını belirten Bozkurt, “Halk, bugün gelinen noktada artık bunu diyemiyor. AK Parti 15 Temmuz’dan sonra ulusalcılarla, MHP ile ittifak değil, iltihak yaptı. Millet 15 Temmuz’dan sonra AK Parti’nin ulusalcılarla ittifak yapmasından dolayı artık AK Parti’den soğudu.” dedi.

Partimizin her zaman ülke menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini belirten Bozkurt, şunları söyledi:

“1 Kasım seçimlerinde HÜDA PAR’ın aldığı kararın bu ülkenin ne kadar menfaatine olduğunu biz net bir şekilde gördük. Mesela 7 Haziran seçimlerinde ülke bir kaosa girdi ve hükümette kurulamadı. Siyasi partiler anlaşamadılar. Bunun sonucunda da ülke erken seçime gitti.”

“Darbeci anayasanın değiştirilmesi için bu kararı aldık”

24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyeceğimizi de belirten Bozkurt, “HÜDA PAR Anayasa değişikliği referandumunda ‘Evet’ demişti. Bu seçimde de Cumhurbaşkanı adaylarından Erdoğan’ı destekleyeceğimizi açıkladık. Amaç, darbeci anayasanın değiştirilmesi yönünde atılan adımı ve alınan kararı yerinde görüyor olmamızdır.” diyerek, halkın partimizi artık mecliste görmek istediğini sözlerine ekledi.

Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Yavuz ise milletvekili adaylarımıza yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI