​"Bu ülkenin dolara bağımlılıktan kurtulması gerekir"

Gaziantep Milletvekili Adayımız Mustafa Karakurt, dövizdeki hareketliliğin esnafı çok olumsuz etkilediğine dikkat çekti ve Türkiye’nin artık dolara bağımlılıktan kurtulması gerektiğini söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

24 Haziran parlamento seçimleri için sahada etkin bir çalışma ile halka ulaşmaya çalışan milletvekili adaylarımız, partilerinin ülke meselelerine bakışını ve çözüm önerilerini anlatarak destek talebinde bulunmaya devam ediyor.

Seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret edip sorunlarını ve taleplerini dinleyen 27’nci dönem Gaziantep milletvekili adaylarımız Mustafa Karakurt, Mustafa Bozkurt, Mustafa Özlü ve Mustafa Kaplan, Gaziknet Burak Mahallesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

Ziyarette partimizin amacını ve meselelere olan bakış açılarını anlatarak esnaf ve halktan destek talebinde bulunan milletvekili adaylarımız, esnafın sıcak ve samimi ilgisiyle karşılandı.

Beraberindeki heyetimizle esnafı ve halkı ziyaret eden adaylarımız, esnaf ve halk tarafından oldukça samimi ve sıcak bir şekilde karşılanırken, esnafın sorun ve sıkıntılarını da dinledi.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Gaziantep Milletvekili Adayımız Mustafa Karakurt, son günlerde dövizdeki hareketliliğin esnafın çok olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, Türkiye’nin artık dolara bağımlılıktan kurtulması gerektiğini söyledi.

Esnafın kendilerine yaşadıkları sıkıntıları anlattığını belirten Karakurt, esnafın kur fiyatlarının yüksek olduğunu, bundan dolayı iş yapamadıklarını, işlerinde çok ciddi bir durgunluğun olduğunu, yaşadıkları mağduriyetin son bulmasını istediklerini kendilerinden talep ettiğini belirtti.

Esnaf ve halka partimize gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür eden Karakurt, şunları söyledi:

“Bugün Gazikent esnafımızı ziyaret ettik. Ziyarette esnafımızın bize karşı olan teveccühlerini gördük. Çünkü esnaflar, genel olarak bu hür kadroları daha öncesinden tanıdıkları için sadece seçim sürecinde gelip milleti ziyaret eden, onlara vaatler veren ve daha sonra arkasına bakmayan kişiler olmadıklarını çok iyi biliyorlar.”

“Bu toplumun HÜDA PAR’a ihtiyacı var”

Bu toplumun partimize ihtiyacının olduğunu belirten Karakurt, “Bu ziyaret esnasında da esnafımızın siyasette bir farklılık, yeni bir vizyon istediğini, seçim esnasında esnaf ziyaretinde de verilen vaatlerin yerine getirilmesini ve esnaflarımızın seçim dışında da kendilerinin yanında olmamızı talep ediyorlar. Dolayısıyla şu anda toplumumuzun, esnafımızın ve halkımızın yani her kesimin şu anda HÜDA PAR’ın fikirlerine, düşüncelerine ciddi bir şekilde ihtiyacı var. Çünkü bu toplumun artık yeni bir kana ihtiyacı var.” dedi.

“HÜDA PAR’a ciddi anlamda bir teveccüh var”

Partimize yönelik ciddi anlamda bir teveccühün olduğunu belirten Karakurt, sözlerine şöyle devam etti:

“Özellikle de HÜDA PAR olarak ziyaret ettiğimiz kişiler, bizim manevi değerlerimizin öncelenmesi gerektiğini, bunun siyasete taşınması gerektiğini, bunların etrafında ancak bu toplumun kardeş olabileceğini, huzur bulabileceğini toplumumuz görüyor. Bu noktada HÜDA PAR’a karşı ciddi anlamda bir teveccüh var. İnşallah bizlerde bu toplumun ilgisine, teveccühüne layık olamaya çalışacağız. Rabbim inşallah bizi nusretiyle yardımsız bırakmasın.”

“Bu ülkenin artık dolara bağımlılıktan kurtulması gerekir”

Ziyarette esnafın sıkıntılarını ve taleplerini de dinledildiğini belirten Karakurt, “Esnafımızın şu anda en büyük sıkıntısı özellikle bu dolardaki hareketliktir. Çünkü esnaf aldığı eşyayı kaça alıp satacağını dahi bilemiyor. Sattığı eşyasını tekrar yerine koyamıyor. Bu da ciddi olarak bir kriz olarak piyasa yansıyor. Yine bir belirsizlik olarak piyasa yansıyor. Bu durum esnafı tedirgin ediyor. Şiddetli bir şekilde bunun önleminin alınması gerekiyor. Bu ülkenin artık dolara bağımlılıktan kurtulması gerekir.”diye konuştu.

GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI