"Ülkenin temel sorunlarından biri adaletsizliktir"

Bingöl Milletvekili Adayımız Hamdullah Tasalı, ülkenin temel sorunlarından birinin de adaletsizlik olduğunu vurguladı.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Bingöl İl Başkanlığımız tarafından halka yönelik iftar programları devam ederken, 2’nci iftar programı merkez Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.  

Bingöl Milletvekili Adaylarımızdan Hamdullah Tasalı ve Fuat Sönmez beraberlerindeki heyetimizle, iftar programı öncesi esnaf ziyaret ederek iftar programına davet ettiler.

Kur’an-ı Kerim’in tilavetiyle başlayan iftar programının öncesinde halka hitap eden Bingöl milletvekili adayımız Hamdullah Tasalı, Ramazan ayı dolayısıyla şehrin farklı mahallelerinde iftar programlarına devam edildiğini söyledi.

“İslam coğrafyasında Ramazanlar ve bayramlar buruk geçiyor”

İslam coğrafyası ve bölgenin çok sancılı dönemlerden geçtiğini aktaran Tasalı, “Müslümanlar birkaç asırdır bayram ve Ramazanlarını buruk geçiriyor. Bu Ramazan'ı da yine buruk geçirmekteyiz. Zira birçok İslam beldesi harap edildi. Müslümanlar muhacir edilip evlerini, barklarını terk ettiler. Milyonlarca Müslüman zalimler tarafından katledildi. İslam beldelerinin medeniyet ve mirasları yerle bir edildi. Özelikle Filistinli Müslüman kardeşlerimiz, siyonist çetelerin saldırıları neticesinde mağduriyetleri devam ediyor. İslam coğrafyasının hangi beldesine bakarsanız bakın kan, gözyaşı hiçbir zaman dinmedi. Dualarımızda o kardeşlerimizi unutmayalım.” diye konuştu.

“Günümüzde modernizme kendini kaptıranlar değerlerinden yoksun yaşıyor”

Amacımızın birbirlerinden uzaklaşan halkı bir araya getirip tekrar kaynaşmalarını sağlamak olduğunu vurgulayan Tasalı, “Yaşadığımız çağın modernliğine kendini kaptıranların birbirinden uzaklaştığını görüyoruz. İslam’dan uzaklaşan insanların birbirine düşman olduğunu, acımasız olduğuna şahit oluyoruz. Bundan dolayı insanlar merhametten yoksun yetişiyor. Dolasıyla bu programlarımızın amacı, birbirinden uzak duran insanları bir araya getirmek ve kaynaşmasını sağlamaktır.” dedi.

“Ülkenin temel sorunlarından biri adaletsizliktir”

Konuşmasına “Önce insan, öncelik adalet” diyerek devam eden Tasalı, şunları söyledi:

“En büyük insaniyet İslamiyet’tedir. İdeolojilerin, felsefelerin, rejim ve sistemlerin insanların kalbine, ruhu üzerine yapmış olduğu operasyonların neticesinde maalesef insan İslam fıtratından uzaklaştırıldı. Böyle olunca da insanlar arasında merhametsizlik arttı.”

Şu an ülkenin temel sorunlarından birinin “adaletsizlik” olduğuna dikkati çeken Tasalı, memleketin var olan sorunlarının temelinde adaletsizlik yattığına işaret ederek, “adalet” kavramının bir toplumun olmazsa olmazı olduğunu kaydetti.

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI