Bingöl milletvekili adaylarımız esnafı ziyaret etti

Bingöl’de seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret eden Bingöl milletvekili adaylarımız, destek talebinde bulundu.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Bingöl’de seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret edip sorunlarını ve taleplerini dinleyen Bingöl milletvekili adaylarımız Hamdullah Tasalı ve Fuat Sönmez, merkezde bulunan Ulu Cami Pasajı’ndaki kuyumcu esnafını ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinleyip desteklerini istedi.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Bingöl milletvekili adayımız Hamdullah Tasalı, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Bingöl milletvekili adayları olarak saha çalışmaları kapsamında halkı ve esnafı ziyaret edip, sorun ve isteklerini dinlediklerini söyledi.

“Döviz ve altındaki dalgalanmalar esnafı olumsuz etkiliyor”

Ziyaretlerinin devam edeceğini aktaran Tasalı, “Seçim çalışmalarımız kapsamında kuyumcu esnafımızı ziyaret ettik. Son zamanlarda döviz ve altındaki dalgalanmaların esnafa yansımasının olumsuz olduğunu söylediler. Esnafın çoğu durumundan memnun değil, piyasadaki durum ekonomik olarak iyiye gitmiyor. Esnaflarımızda bunu gördük. Biz de kendilerinin sorunlarını yerelde ve ulusalda dile getireceğimizi söyledik. Şu an ekonomik göstergeler hiç iyi görünmüyor, genel anlamda piyasada olduğumuz için bu duruma şahit oluyoruz.” dedi.

Devam eden olumsuz havanın iyiye dönmesi gerektiğinin altını çizen Tasalı, piyasanın olumsuz devam etmesiyle zor günler yaşayan esnafa yönelik olumlu adımların atılması için tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

 

 

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI