Genel Başkan Yardımcımız Yılmaz seçim stratejimizi açıkladı

Genel Başkan Yardımcımız Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerle ilgili partimizin takip edeceği stratejiyi açıkladı.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Yılmaz, 81 ilde seçime gireceğimizi 2 ilde ise bağımsız adayları destekleyeceğimizi söyledi. Yılmaz, cumhurbaşkanlığı seçiminde ise kimi destekleyeceğimizi ilerleyen günlerde açıklanacağını ifade etti.

Seçimlere 81 ilde girme kararını alındığını, tabanımızın talebi doğrultusunda da Diyarbakır ve Batman’da bağımsız adaylarla seçime gireceğimizi söyleyen Yılmaz, “Parti olarak daha önce de açıklamalarda bulunmuştuk 81 ilde tam listeyle seçime girmeyi düşündüğümüzü belirtmiştik. Son olarak vardığımız karar 81 ilde seçime gireceğiz, 2 ilde bağımsız adaylarla seçime katılmayı düşünüyoruz. Yaptığımız çalışmalarda tabanın da isteğini göz önünde bulundurarak Diyarbakır ve Batman’da bağımsız adaylarla seçime girme durumu söz konusudur.” dedi.

İttifak konusunda başka partilerden ciddi bir teklif alınmadığını söyleyen Yılmaz, İstanbul ve Ankara için hangi adayları çıkaracaklarını da açıkladı. Yılmaz, “Milletvekili adaylarımızdan birkaç isim verebiliriz. İstanbul için Genel Bakan Yardımcılarımızdan Erdal Elibüyük, Mehmet Yavuz, Sait Şahin ve Genel İdare Kurulu üyelerimizden Serkan Ramanlı'yı düşünüyoruz. Ankara’da ise Genel Sekreterimiz Şehzade Demir. Şimdilik bu isimleri paylaşmam yeterli olur.” diye konuştu.

“Diğer partilerin içinde bulunduğu duruma bakıldığında HÜDA PAR çok avantajlı durumda”

24 Haziran’da düşüncelerinin barajı aşmak olduğunu sözlerine ekleyen Yılmaz, “Şu an 24 Haziran’daki seçim atmosferine baktığımızda şartlar HÜDA PAR için çok müspet.  Özellikle diğer partilerin de içinde bulunduğu duruma bakıldığında HÜDA PAR çok avantajlı durumda. Tabanımıza partilerine sahip çıkmalarını, partilerinin adaylarını destekleme noktasında ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Tabanımızın gayreti, halkımızın desteği ve teveccühü ile barajı aşacağız İnşallah. Halkımızdan; önümüze konan tüm engellere rağmen partimizi ve adaylarımızı destekleyerek meclise taşımalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI