Tuşba İlçe Teşkilatımızdan esnaf ziyareti

Van merkez Tuşba İlçe Teşkilatımızdan bir heyet Oto Sanayi Sitesini ziyaret ederek esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

/ TEŞKİLAT HABERLERİ / Küçült | Büyüt

Van Tuşba İlçe Başkanlığımızın ilçe esnafına yönelik yaptığı rutin ziyaretler bu hafta da devam etti.

Ziyaret sonrasında değerlendirmelerde bulunan Van İl Başkan Yardımcımız Faruk Tasan, esnafın ziyaretlerden memnun kaldığını belirterek, esnafın her daim yanında olduklarını söyledi.

Tasan, “Haftalık ziyaretler kapsamında bu hafta da oto sanayi esnafını gezdik. Esnafımızın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek onların sesi olmaya çalışıyoruz.” dedi.

“Yetkililere çağrıda bulunuyoruz”

Esnafın halledilmesi gereken önemli sorunlarının olduğunu belirten Tasan, yetkililere çağrıda bulunarak, “Sorunların çözümü konusunda daha duyarlı olun” dedi.

Tasan, konuşmasına şöyle devam etti: “Esnafımız genel olarak deprem döneminden buyana biriken vergi borçları için taksitlendirme süresinin çok kısa olduğunu ve bundan dolayı birçok esnafın bundan dolayı mağdur olduğunu görüyoruz. Ayrıca esnafımız elektrik kesintilerinin kendileri için çok büyük sıkıntı olduğunu ve elektrikler kesildiği zaman oto sanayide bütün işlerin durduğunu ifade etti. Son zamanlarda dur durak bilemeyen zamlar ise esnafın alım gücünü öldürüyor.”

VAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI