Batman Merkez İlçe Başkanımız TOKİ sakinlerinin sorunlarını dinledi

Batman Merkez İlçe Başkanımız Durmaz, beraberindeki heyetle, TOKİ sakinlerini ziyaret ederek sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Emekliler Derneği Batman Şubesi işbirliğiyle yapımı gerçekleştirilen Emekli TOKİ’nin sorunları bir türlü çözülemedi. Yaşanan sorunları görmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinlemek için TOKİ’ye giden Batman Merkez İlçe Başkanımız M. Şerif Durmaz, beraberindeki heyetle Emekli TOKİ sakinlerini ziyaret etti.

Heyetimize sıkıntılarını anlatan TOKİ sakinleri; ulaşım, durakların azlığı, çevre aydınlatması, ağaç ve çimenlerin sulandırılması için kuyu açılması, spor aletleri, piknik alanları, seçimde sandıkların Emekli TOKİ’de olması, sağlık ocağı, telefon şebeke sorunu, cami ihtiyaçları, muhtarın olmaması, MOBESE kameraları, taziye evi ve pazaryeri gibi sorunlarının olduğunu belirtti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Batman Merkez İlçe Başkanımız M. Şerif Durmaz, her fırsatta ziyaret ettikleri vatandaşların sorunlarını, sıkıntılarını ve taleplerini dinlemeye devam ettiklerini söyledi.

"Emekli TOKİ’nin çözülmesi gereken birçok sorunu var"

TOKİ yönetimin ve sakinlerinin birçok sorunu ve sıkıntısının olduğunu söyleyen Durmaz, "HÜDA PAR Batman İl Teşkilatı olarak Emekli TOKİ’nin sorunlarıyla ilgilenme adına bir heyetle beraber burayı ziyaret ettik. Buradaki sorunları birebir ilgili yöneticilerle ve halkla görüştük. Uzun süredir Emekli TOKİ’nin yapılması ve çözülmesi gereken birçok sorunu var. Özellikle ulaşım konusunda sorunlarının olduğunu söylediler. Aynı zamanda burada yeşil alan ve parkların eksik olduğunu büyük bir parka ihtiyaç duyulduğunu ifade ettiler. Sosyal alanların olmadığını söylediler. Burada sağlık ocağı, pazar yeri, taziye evi ve birçok eksiklerin olduğunu söylediler." diye konuştu.

"Emeklilerimizin sıkıntılarının çözümü adına bu işin takipçisi olacağız"

Emekli TOKİ’deki sorunların çözümü için yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Durmaz, "Yetkili ve ilgili kişilerle görüşmeler yaptık. Bu sorunların çözülmesi için HÜDA PAR olarak gündeme getireceğimizi ve bunun takipçisi olacağımızı ifade ettik. Uzun süredir biz buranın sorunlarıyla ilgili atılması gereken adımların atılması gerektiğini ifade ediyoruz. Daha önce de Emekli TOKİ’nin sorunları gündeme gelmişti. Maalesef şu ana kadar sorunlar çözülmüş değildir. Bu işin bundan sonra da takipçisi olacağız. Burada emekli insanlarımızın hayatlarını daha rahat ve huzurlu bir şekilde sürdürebilmeleri için bizler de HÜDA PAR olarak bu konuların çözülmesi adına sorunları gündeme getirmeye devam edeceğiz. Buradaki eksikliklerin giderilmesi takdirde buradaki insanlar daha huzurlu bir şekilde hayatlarını idame ettirecekleridir." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Heyetimiz, Emekli TOKİ’deki sorunların çözümü için Batman Belediyesi Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ile yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI