Kadınların milletvekili aday adaylığı başvuruları devam ediyor

İstanbul İl Kadın Kolları Başkanımız Münevver Aktaş, milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu.

 

İstanbul İl Kadın Kolları Başkanımız Münevver Aktaş'la birlikte 4 kadın siyasetçi daha, partimizden milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Aktaş ile birlikte milletvekilliği aday adaylığı başvuruda bulunan Hatice Uşar Ensar, Şeyma Yaçin, Meryem Kiraz ve Mümine Aşkın'ın dilekçeleri Genel Başkan Yardımcımız Erdal Elibüyük tarafından işleme alındı.

Daha iyi hizmetlerde bulunmak için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu ifade eden Aktaş, “HÜDA PAR İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütüyordum. Şimdiye kadar çalışmalarımız oldu. İnşallah bu dönemden sonra daha gayretli bir şekilde çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Yapılan başvuruların ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Genel Başkan Yardımcımız Elibüyük, “Milletvekilliği aday adaylığı için yapılan başvurular partimizin yetkili kurumları tarafından değerlendirilecek. Siyasetin içerisinde bulunma gerekçemiz belli. En alt seviyeden en üst seviyeye kadar seçim döneminde canhıraş çalışacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İstanbul milletvekilliği aday adaylığı için yapılan başvurular online ve şahsen başvuru şeklinde alınmaya devam ediliyor.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI