Adıyaman İl Başkanlığımız depremzedeleri yalnız bırakmadı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde gece saatlerinde meydana gelen deprem nedeniyle bölgede incelemelerde bulunan Adıyaman İl Başkanlığımızdan oluşan heyetimiz, depremzedeleri yalnız bırakmadı.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre saat 03.34'te Adıyaman Samsat merkezli meydana gelen depremde çok sayıda kişi yaralanırken yaklaşık 200 küçükbaş hayvanın telef olduğu belirtildi.

Sabahın erken saatlerinde yaşanan deprem bölgesinde incelemelerde bulunan Adıyaman İl Başkanımız Mehmet Demir ve beraberindeki heyetimiz, depremde can kaybının olmaması en büyük tesellileri olduğunu söylediler.

Demir şöyle konuştu: "Bir yıl önce Samsat ilçemizde yaşanan depremden sonra bugün gece saatlerde tekrar bir deprem oldu. Deprem olur olmaz hemen Samsat ilçemize gelerek depremzede kardeşlerimizin yanında yer almaya çalıştık. Daha önceden hasarlı olan bazı evler kullanılamayacak duruma geldi. Deprem nedeniyle birçok evde maddi hasar meydana geldi, bazı vatandaşlarımıza ait küçükbaş hayvanlar da enkaz altında kalarak telef oldu. Deprem de can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir. Rabbim böyle acıları kardeşlerimize yaşatmasın."

Bir önceki depremin yarası sarılmadığı için vatandaşların sıkıntı içerisinde olduğunu söyleyen Demir, "Daha önce yaşanan depremin mağduriyetini yaşayan vatandaşlarımız yeni meydana gelen bir depremle daha sıkıntıya girdi. Devlet yetkililerinin mağduriyetlerini gidermediği için vatandaşların sıkıntıları maalesef devam ediyor. AFAD ve Sivil Savunma ekipleri sabahın erken saatlerinde çalışma yapıyor ancak vatandaşlar yetkililerin gelmeyişinden yakınmaktadır." dedi.

Demir son olarak, "Vatandaşlarımızın çadırlarda ve konteynırlarda hayat sürmesini istemiyoruz. Yetkililerin ellerini çabuk tutulmalarını ve vatandaşlarımızın sıkıntılarını bir an önce gidermelerini bekliyoruz."

ADIYAMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI