Şanlıurfa İl Başkanlığımız husumetli aileleri barıştırdı

Şanlıurfa İl Başkanlığımız, Gül ve Gezergül aileleri arasında yaşanan husumeti, aileleri bir araya getirerek sonlandırdı.

/ TEŞKİLAT HABERLERİ / Küçült | Büyüt

Şanlıurfa İl Başkanlığımız Uzlaşı Komisyonu, Gül ve Gezergül aileleri arasında geçtiğimiz ay bir düğün konvoyunda yaşanan ve 12 yaşındaki Zeliha Gül'ün maganda kurşunuyla hayatını kaybetmesiyle oluşan husumeti, aileleri biraraya getirip barıştırarak sonlandırdı.

Şanlıurfa İl Başkanlığımız Uzlaşı Komisyonu tarafından düzenlenen barış programı için bir araya gelen Gül ve Gezergül aileleri, karşılıklı olarak husumeti bitirdiklerini belirterek, Kur'an-ı Kerim'in altından geçip, birbirleriyle kucaklaşarak barıştılar.

Barış merasimine Genel Merkez İstişare Kurulu üyemiz Basri Demir, Şanlıurfa il Başkanımız Lokman Yalçın ve merkez ilçe başkanlarımız, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Erdem, İttihad'ul Ulema üyeleri M. Emin Baytar ile Sinan Ünel ve her iki ailenin ileri gelenleri katıldı.

Hafız Murat Çiçek tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan barış merasiminde açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İl Başkanımız Lokman Yalçın, aralarındaki husumeti sonlandırdıklarından dolayı Gül ve Gezergül ailelerine teşekkür ederek, tüm ihtilaf ve husumetlerin bitirilmesiyle huzurun geleceğine dikkat çekti.

"Birbirimize merhamet etmezsek Allah da bize merhamet etmeyecektir"

İnsanların adaletle hükmetmesi gerektiğini söyleyen Yalçın, "Bütün insanlığın ve mahlûkatın sahibi olan Allah, bize merhamet ediyorsa bizler de yeryüzünde yaşayan insanlar olarak birbirimize merhamet etmek zorundayız. Eğer bizler birbirimize merhamet etmezsek, şefkatle, muhabbetle birbirimize bakmazsak, birbirimizi kardeş kabul etmezsek Allah da bize merhamet etmeyecektir. Allah'ın yardımı üzerimizden kesilecektir ve huzur ortamımız bitecektir. Merkezimize 'insan ve adaleti' koymaz zorundayız. Neden 'insan ve adalet' diyoruz? Dikkat edin Allah, insanları eşrefi mahlûkat olarak yaratmıştır. Bundan dolayı adil olmak zorundayız. Allah bize 'yeryüzünde adil şahitler olun' diyor. Bundan dolayı bizler adaletle hükmetmek zorundayız." dedi.

“Bu bir şereftir, onurdur ve erdemliliktir”

Memleketin huzuru ve barışı açısından mal, can, din, dil, akıl ve nesil emniyetinin güvence altına alınması gerektiğini söyleyen Yalçın, bundan dolayı ihtilafların ve husumetlerin kaldırılmasıyla kardeşliğin ve barışın tesis edilmesi çağrısında bulundu.

Yalçın, "Vefat eden kızımız Cennet çocuklarından bir çocuktur. Rabbim hepimizi Cennette bir araya getirsin. Buradan bütün Şanlıurfalı vatandaşlara sesleniyorum. Gül ve Gezergül ailelerinin bu sulhunu, barışını örnek alın. Şanlıurfa'da husumetli aileler çoktur. Arazi meseleleri çoktur. Bunları sonlandırın. Bu bir şereftir, onurdur ve erdemliliktir. Bugüne şahitlik ettiğimiz için Allah'a hamd ediyorum. Bugün nefislerin ayaklar altına alındığı, şeytanın bu bölgeyi terk ettiği bir gündür. Bugünlerin artarak devam etmesini ümit ediyoruz." şeklinde konuştu.

Partimizin aracı olduğu barış programında Gezergül ailesi adına kısa bir konuşma yapan Abdurrahman Yaşar da, HÜDA PAR'ın bu arabuluculuğundaki katkısından dolayı teşekkür ederek, daha fazla acıların yaşanmaması için bu tür uzlaşıların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından tarafların birbirleriyle kucaklaşması sonrası tatlı ikramı yapıldı.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI