“Uyuşturucu Kullanma Kullanılma!”

Adana İl Gençlik Kollarımızın gençlere yönelik düzenlediği “Uyuşturucu Kullanma Kullanılma” temalı seminerde, uyuşturucunun zararları anlatıldı.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Adana İl Gençlik Kollarımız, gençlere yönelik “Uyuşturucu Kullanma Kullanılma” temalı seminer düzenledi. Yeşilay Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba’nın da konuşmacı olarak katıldığı programda uyuşturucunun maddi ve manevi zararları üzerinde duruldu.

MEKTEB DER konferans Solunu’nda gerçekleşen programa, GİK Üyemiz Salih Demir, İl Başkanımız Veysel Yavuz, İl Gençlik Kolları Başkanımız Ömer Erkuş, STK temsilcileri, gençlik kolları üyelerimiz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“Madde kullanım yaşı ilkokula kadar indi”

Seminerin açılış ve selamlama konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanımız Ömer Erkuş, özellikle gençler arasında artan uyuşturucu kullanımına karşı topyekûn mücadele edilmesi gerektiğine değindi. Adana’da da tehlikenin büyük olduğunu ifade eden Erkuş, ”Madde kullanım yaşının ilkokul yaşlarına geldiği ve halkımızı gün be gün büyüyen bir tehlikeyle karşı karşıya bırakan bu sorunun vahametini görmek gerekiyor.”diye belirtti.

Genel Merkez Gençlik Kollarımızın ülke çapında başlattığı uyuşturucu ile mücadele konusunda yaptıkları çalışmalardan bahseden Erkuş, bu kapsamda Adana’da da birçok caddeye uyuşturucu ile mücadele temalı pankartlar astıklarını kaydetti. Madde bağımlılığına karşı gündem oluşturma ve toplumu duyarlı hale getirme çabalarının süreceğini dile getiren Erkuş, “Bu sorun sadece Adana’nın sorunu değil, Türkiye’nin hatta tüm insanlığın sorunudur. Etkileri ve sonuçları sadece kullanan bireylerin değil, bütün toplumun yara aldığı bir sorun haline gelen uyuşturucu ile toplumsal bir mücadele içine girilerek geleceğimizi inşa adına toplumun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyoruz.”dedi.

ADANA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI