Diyarbakır İl Başkanlığımızdan Dicle EPSAŞ’a ziyaret

Diyarbakır İl Başkanımız Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, halkın elektrik kesintisi şikâyetlerini muhataplarıyla konuşmak üzere Dicle EPSAŞ Bölge müdürü Murat Karagüzel ile görüştü.

/ TEŞKİLAT HABERLERİ / Küçült | Büyüt

Diyarbakır İl Başkanımız Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, halkın elektrik kesintisinden kaynaklanan şikâyetlerini yetkililerle konuşmak için Dicle EPSAŞ Bölge müdürü Murat Karagüzel ile görüştü.

Geçen hafta merkez Sur ilçesinde esnaf ve vatandaşların şikâyetlerini dinlemek üzere bölgeyi ziyaret eden parti heyetimiz, esnafın sık sık yaşanan elektrik kesintisini şikâyet etmesi üzerine konuyu iletmek için Dicle EPSAŞ yetkilileriyle görüştü.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan HÜDA PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, kentte yaşanan elektrik kesintisinin ciddi bir sıkıntı olduğunu ve bu sorunları yetkililere ilettiklerini söyledi.

Heyetin özellikle Sur ilçesinde yaptığı ziyarette esnafın ve halkın, yerel hizmet kurumlarından şikâyetçi olduğunu söyleyen Tanrıkulu, “Geçen hafta Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hüseyin Yılmaz’ın Suriçi’ndeki esnafı ziyaret etmesiyle, onların sorun ve sıkıntılarını dinlemişti. Bilindiği gibi Melik Ahmet Caddesinde çalışmalar var. Bu çalışmalardan dolayı da esnafın hem DEDAŞ’la ilgili hem de DİSKİ ile ilgili hem de belediye ile ilgili şikâyetleri vardı. Biz de bu şikâyetleri dinledikten sonra DEDAŞ’la ilgili olan kısmı da,  Dicle EPSAŞ Bölge Müdürüyle görüştük.” dedi.

Konu ile ilgili Dicle EPSAŞ Bölge Müdüründen bilgi aldıklarını belirten Tanrıkulu, “Bu konuyla ilgili olarak kendileri bize gerekli izahatlarda bulundu. Bu tür çalışmalarda yapılması gereken, kurumların kendi aralarında sıkı bir işbirliği ile aksamaya mahal vermeden ve plan neticesinde bu çalışmaları yürütmesidir. Ancak, Melikahmet caddesinde daha önce yapılan planlama da DEDAŞ’ın alanına giren trafoların bırakılması ile ilgili yer ayrılmadığı, bundan dolayı bölgede çok ciddi sıkıntıların yaşandığı ifade ediliyor. Şu anda bu sorunların aşıldığı ifade ediliyor. İnşallah bir iki hafta içerisinde DEDAŞ’la ilgili olan sıkıntıların giderilmesine yönelik çalışmaların bitirileceği sözünü sayın müdürden aldık. ”  ifadelerini kullandı.

Tanrıkulu konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Diğer taraftan, Diyarbakır’daki elektrik kesintileri ile ilgili olarak da bizi bilgilendiren müdür bey, bu sıkıntıların da belediyenin yapmış olduğu yol, asfalt çalışmaları ve DİSKİ’nin yapmış olduğu çalışmalardan kaynaklandığını söyledi. Beklentimiz, bunların da kısa sürede bitmesidir. Bir de şu anda DEDAŞ’ın yapmış olduğu bir kampanya var. Eski borcu olanlara yüzde 70’e yakın bir indirim yapıyorlar. Borcu olan vatandaşlarımızın böyle bir imkândan faydalanmalarının kendileri için faydalı olacağına inanıyorum.” (İLKHA)

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI