"26 yıldır adalet bekleyenler var"

Siverek İlçe Gençlik Kollarımız tarafından düzenlenen 'Bu Son 28 Şubat Olsun' etkinliğinde konuşan Şanlıurfa İl Başkanımız Lokman Yalçın, cezaevlerinde 26 yıldır adaletin uğramadığı Yusufi mahkumların olduğunu söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Günümüzde 28 Şubat'ı yaşayan İslami kesimler olduğuna dikkat çeken Şanlıurfa İl Başkanımız Lokman Yalçın, "Zindanlarda 28 Şubat mağduru olan Yusufiler var. Onlar halen adalet beklerken, 26 yıldır adalet bir türlü kendilerine uğramıyor. Halen içerde ömür tüketiyorlar, hayatlarını zindanda geçiriyorlar, tek suçları da İslami bir hayat yaşamak istediklerinden dolayıdır." dedi.

Siverek İlçe Gençlik Kollarımız tarafından, Siverek ilçe merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan, 1919 rakımlı Karacadağ'da, "Hür Gençlik Karacadağ'dan sesleniyor: Bu Son 28 Şubat Olsun" konulu etkinlik düzenlendi.

Programda gençlere seslenen Şanlıurfa İl Başkanımız  Yalçın, 28 Şubat sürecinde yaşanan zulümlere değinerek, 26 yıldır cezaevlerinde adalet bekleyenlerin olduğunu vurguladı.

Programı düzenleyen Siverek Gençlik Kollarımızı tebrik eden Yalçın, "Gençler bizim geleceğimizdir. Bu memleketin, bu ülkenin geleceğidir. Bu açıdan gençlik önemlidir. Gençlik, bizim önem verdiğimiz bir konudur. Bundan dolayı şunu söylemek istiyorum. Siverek Gençlik Kollarımız beraberlerinde bir branda getirmişler. 28 Şubat'ı da unutmamışlar. Ben öyle tahmin ediyorum ki burada bulunan gençlerimizin birçoğu 1995 ile 2000 arası doğumludurlar. 28 Şubat sürecinde çok küçük oldukları için o günün zulmünü birebir yaşamadınız. Fakat o günden bugüne kendiniz 28 Şubat'ın o soğuk yüzünü görmediniz, görmemekle şanslısınız, inşallah bundan sonra da görmezsiniz, inşallah bu memlekette bu ülkede bir daha 28 Şubatlar yaşanmaz." dedi.

"28 Şubat İslam'ın ne kadar değer varsa onları yok etmek için yapılan bir girişimdi"

28 Şubat'ta yaşananlara değinen İl Başkanımız Yalçın, "28 Şubat gerçekten aydınlığın karanlığa çevrildiği; zulmün zirve yaptığı ve asıl hedefinin, asıl amacının, bütün insanları İslam'dan uzaklaştırmak, maneviyatsızlaştırmak, İslam adına, İslam'ın ne kadar değer varsa onları yok etmek için yapılan bir projeydi, girişimdi." diye konuştu.

"26 yıldır adalet bekleyenler var"

Günümüzde 28 Şubat'ı yaşayan İslami kesimler olduğuna dikkat çeken Yalçın, "Zindanlarda 28 Şubat mağduru olan Yusufiler var. Onlar halen adalet beklerken, 26 yıldır adalet bir türlü kendilerine uğramıyor. Halen içerde ömür tüketiyorlar, hayatlarını zindanda geçiriyorlar, tek suçları da İslami bir hayat yaşamak istediklerinden dolayıdır." ifadelerini kullandı.

"28 Şubatta kızlarımızın başörtüsüne el uzatıldı"

28 Şubat'ta başörtüsü ve tesettüre savaş açıldığını belirten Yalçın, şunları ifade etti: "28 Şubat'ta, topyekûn en başta kadınlarımızın ve kızlarımızın başörtülerine el uzatıldı. Üniversite yıllarında bu olaylara birebir şahit olduk. Üniversite kapılarında tesettürlü olduklarından dolayı okula alınmayan öğrencilere şahit olduk. İslami kimliğinden dolayı hemen hemen Türkiye'nin bütün illerinde, İslami faaliyet ve çalışma yürüten ve İslami bir yaşam isteyen tüm insanlara yönelik bir cadı avı başlatıldı. Binlerce, on binlerce insan gözaltına alındı, çok ağır işkencelerden geçirildi ve zindanlara atıldı. Ve o günden bugüne Siverek Gençlik Kollarımızın 28 Şubat'ı unutmamış olması ve 28 Şubat yönünde bir pankart asarak, Karacadağ eteklerine gelmiş olması doğrusu beni ziyadesiyle memnun etti."

"Allah'ın ipine sımsıkı sarılın"

28 Şubat'ı gençlerin hiçbir zaman unutmaması gerektiğine vurgu yapan Yalçın, "28 Şubat'ı biz çocuklarımıza ve gençlerimize anlatacağız. O dönem yapılan zulümleri anlatacağız ki bir daha 28 Şubatlar yaşanmasın. Gençlerimiz bir daha 28 Şubatlar yaşanmaması için ne gerekiyorsa tüm çalışmalarını yapmalıdırlar. Sizin yapacağınız en önemli çalışma ise Allah'ın ipine sımsıkı sarılmanızdır." şeklinde konuştu.

Programa Şanlıurfa İl Başkanımız Lokman Yalçın'ın yanı sıra Eyyübiye İlçe Başkanımız Ahmet İdem, Karaköprü İlçe Başkanımız Faruk Polat, Siverek İlçe Başkanımız Abdulrahim Sımak, Siverek Gençlik Kolları Başkanımız Mevlüt Gümüştaş ve partili gençler katıldı.

Siverek İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Mevlüt Gümüştaş ise 28 Şubat süreci ile ilgili 23 Şubat 2018 tarihinde Gümüştaş Düğün Salonu'nda bir panel düzenleyeceklerini söyledi.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI