"Vergimizi vermemize rağmen çöplük içinde yaşıyoruz"

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde sanayi ve keresteci sitelerini ziyaret eden heyetimize sorunlarını aktaran esnaf, vergilerini ödemelerine rağmen etraflarının çöpten geçilmediğini söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Haliliye İlçe Başkanımız Ali Durmaz ve beraberindeki heyet, küçük sanayi olarak bilinen aşağı sanayi ve keresteciler sitesi esnafını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

Esnaf, partimizin esnaf ziyaretlerini takdirle karşıladıklarını söyleyerek, kentsel dönüşüm kapsamına giren sanayi ve keresteciler sitesinin adeta çöplüğe döndüğünü, kimsenin kendilerini sormaya dahi gelmediğini söylediler.

Esnaf ziyaretlerini takip eden basına açıklamalarda bulunan Haliliye İlçe Başkanımız Ali Durmaz, sanayi sitesinin çöp deposu haline geldiğini, Şanlıurfa’nın merkezinde böyle bir şeyin olmasının büyük bir ayıp olduğunu dile getirdi.

Durmaz, "Esnaf kardeşlerimiz, her gün çocuklarının rızkı için gelip çalışıyor. Gerçekten tozdan, topraktan, çamur ve çöpten geçilmiyor. Yetkililer sadece seçimden seçime bu insanlara gelmesin, seçimden seçime vaatlerde bulunmasınlar. Seçimden sonrada gelip, esnaf kardeşlerimizin sorunlarına çözüm bulsunlar. Esnaf, sadece buranın temizliği için çözüm istiyor. Bunun için temizlik işleri müdürlüğü var, personeli var gelip temizlesinler. Yolları düzeltsinler, başka da bir şey istemiyorlar yetkililerden." dedi.

Yetkililere, esnafa sahip çıkılması çağrısında bulunan Durmaz, "Bu esnaf, sizi belediye başkanlığına, o makamlara getirmiş. Sizler de esnafa sahip çıkın. Eğer sahip çıkmazsanız, esnaftan daha mağdur duruma düşebilirsiniz. Yetkililerden, esnafın mağduriyetini görmeleri için buraya gelmelerini ve durumu kendi gözleriyle görmelerini istiyoruz. Esnafın ciddi manada mağduriyet ve sıkıntıları vardır. Şehrimizde ciddi manada hizmet yetersizliği vardır. Yetkili makam ve merciler özellikle, Büyükşehir ve Haliliye belediyelerimiz, çözüm için buraya el atmaları gerekiyor. Biran önce yıkımı yarım kalan yerler yıkılıp, temizlenmeli. Yok, eğer yıkılmayacaksa temizliği yapılıp, yeşil alana çevrilmesini istiyoruz. Halk mevcut tablodan rahatsızdır, Şehrimize yakışmayan bir tablodur bu." şeklinde konuştu.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI