Batman İl Başkanlığımızdan esnaf ziyareti

Batman İl Başkanlığımızdan bir heyet, kent esnafını ziyaret ederek, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Batman İl Başkanımız Davut Şahin, beraberindeki heyetle birlikte Meydan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Esnaf ziyaretinden önce heyetimiz, cadde üzerinde yeni kurulan bir iş yerinin açılış programına katıldı. Şahin ve beraberindekiler, açılışın ardından iş yerini ziyaret edip, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Daha sonra cadde esnafını ziyaret eden heyet, sorun ve sıkıntılarını dilediği esnafın sıcak ilgisiyle karşılaştı.

Heyetimize yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, son yıllarda işlerde büyük bir oranda düşüş olduğunu, vergi yükünün ağırlaştığını ifade ederek, yaşadıkları mağduriyetlerin son bulmasını istedi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Şahin, ziyaret ettikleri hemen hemen her esnaftan şikâyet işittiklerini belirterek, esnafın daha da mağdur olmaması için yetkililerin buna yönelik politika üretmeleri gerektiğini söyledi.

“Esnaftan işittiğimiz ilk şikâyet işlerin durgunluğuydu”

Genel itibariyle esnafın işlerinin durgun olduğuna işaret eden Şahin, “Bugün ziyaret ettiğimiz esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledik. Maalesef esnaftan işittiğimiz ilk şikâyet işlerin durgun olduğuydu. Esnaf, işlerinin durgun olduğunu söylüyor. Birçok esnafımız da vergilerin yüksek olmasından şikâyetçi. Bölgedeki çatışmaların bir tedirginlik oluşturduğunu, bunun da ticarete yansıdığını söylüyorlar. Bazı esnafımız da büyük şehirlere direkt uçak seferlerinin yapılması talebinde bulundular.” dedi.

“Esnafın sorunu takip edilip, çözülmelidir”

Esnafa gerekli desteğin verilmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, “Genel anlamda esnafımız şükrediyor fakat hakikaten işlerin düşük olduğu, kimisinin, çoğu zaman kirasını çıkaramadığı, vergilerini ödeyemediğini müşahede ediyoruz. Bu anlamda yetkililere düşen, bölgenin kalkındırılması için esnafa gerekli desteğin vermeleridir. Biz bunu sık sık dile getiriyoruz. Esnaf, halk bu şikâyetleri bize getirdiği oranda biz de yetkililere çağrıda bulunmaya devam edeceğiz. Çünkü esnaf kazanmaz, çocuklarının rızkını rahat bir şekilde temin etmezse bu aileye de topluma da yansır. Yetkililerin, esnafın sorunlarını yakından takip edip, çözümüne çalışması lazım.” diye konuştu

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI