Haliliye İlçe Başkanlığımızdan 'Bariyer mağduru' cadde esnafına ziyaret

Haliliye ilçe başkanlığımızdan bir heyet, Yenişehir Mahallesi Güvenlik Caddesi esnafını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Haliliye İlçe Başkanımız Ali Durmaz ve beraberindeki heyet, merkez Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi Güvenlik Caddesi esnafını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarına kulak verdi.

Esnaf, ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür ederek, sorunlarını dile getirdiler. 2-3 yıldır Karakolun caddeden kaldırıldığını ancak güvenlik için caddeye bırakılan barikatların halen kaldırılmadığını belirten esnaf, "Bu yüzden mağdur oluyoruz. Birçok esnaf iş yapamadıkları için işyerlerini kapatmayla karşı karşıya." şikâyetinde bulundular.

"HÜDA PAR olarak esnaf kardeşlerimizin yanında olacağız inşallah”

Esnaf ziyaretlerini takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Haliliye ilçe başkanımız Ali Durmaz, mağdur olan esnafın mağduriyetinin giderilmesi için biran önce adımların atılması gerektiğini söylendi.

Yolun kapalı olmasından dolayı alışveriş yapmak için kimsenin cadde esnafına uğramadığını belirten Durmaz, “Burada bulunan evler ve esnaflar mağdur oluyor. Bu sorunun biran önce halledilmesi için yetkililerin harekete geçmesi lazım. Bu anlamda, ya yolu açmaları ya da esnafın mağduriyetinin giderilmesi için adım atılması gerekiyor. Eğer güvenlik açısından tehlike arzeden bir durum söz konusu ise mağdur olan esnafımızın mağduriyetlerinin giderilmesi lazım. Yok, eğer güvenlik açısından bir sıkıntı söz konusu değilse o zaman caddedeki bariyerler kaldırılmalı. Bizler bu konunun takipçisi olup, yetkili mercilerle görüşeceğiz. Bu sorunun çözülmesi, mağduriyetlerin giderilmesi adına HÜDA PAR olarak, esnaf kardeşlerimizin yanında olacağız inşallah.” şeklinde konuştu.

ŞANLURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI